Takip Et

14

APR'14

 

 

    Peygamber Efendimiz (SAV) doğumu olarak kutlanan 20 Nisan haftasında neler yapılmalı. Kutlu doğum nedir neler yapılır. Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman Kutlanır: Kutlu Doğum Haftası Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanır. Kutlu doğum haftası çerçevesinde peygamberimizin hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. 

 

    Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim okunarak, Kuran-ı Kerim’den mesajlar verilir. Peygamberimizin bize öğütleri olan hadisi şerifler müslümanlara mesaj olarak aktarılır. Kısacası peygamberimizin doğum günü ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve peygamberimiz gönüllerde salatı şerifler ile anılır. Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak Peygamberimize olan sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir.

Trefwoorden:

01

APR'14

 

Kombinde uyuma düşkün hanımların tercihi olan bluz,tunik ve gömlekler doğanın tüm renkleriyle Sefamerve..com' da ! Tesettür giyim modasının öne çıkan renk, desen ve modellerine ev sahipliği yapan, konfor ile şıklık arasındaki dengeyi oldukça başarılı bir şekilde koruyan bu koleksiyon, günlük hayatında pratik şıklığı yakalamak, özel günlerde fark oluşturmak isteyen modern ve tesettürlü hanımlara sesleniyor.Farklı zaman ve mekanlara uyum sağlayan bu tasarımlara göz atmadan gardırobunuzu yenilemeyin!

Trefwoorden:

17

MAR'14

 

Bahar yaklaştıkça tekstil ve tesettür firmaları da bir bir koleksiyon tanıtımlarını şimdiden yapıyor. Şükran 2014 İlkbahar Yaz Koleksiyonu‘da merakla beklediğimiz firmalar arasında.

 

 

Tüm firmalar her sezon koleksiyonları ile hanımların ilgi odağı olmakta. Firmaların tematik olarak ortaya çıkarttıkları koleksiyonlar, bayanlar tarafından beğeniliyor, beğenildikçe de yeni yeni stillerle her yıl süprizlerle karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de Şükran Giyim

 

Şükran 2014 İlkbahar Yaz Koleksiyonu bu sezon hanımefendilere, zevkli ve keyifli bir stil giyinme fırsatını sunmakta. Şükran’nin koleksiyonundaki kreasyon özelliği, modern ve duru bir zerafeti simgeliyor.

Trefwoorden:

07

MAR'14

 

Gerçek stil sahibi kadınlar kıyafete çok fazla para harcamazlar, az parayla şık görünürler!

Bizde buradan yola çıkarak, az parayla gardrobumuzu nasıl yenileriz bunu araştırdık! Gelin bu bahar ve yaz sezonunun öne çıkan trendlerineuygun, hem şıklığınızı tamamlayacak hem de bütçenizi sarsmayacakalışveriş önerilerine birlikte göz atalım!

En hesaplı alışveriş için nereden başlamalı?

Hesaplı ve avantajlı alışverişin en doğru adresi her zaman online alışveriş siteleridir. Oturduğunuz yerden yüzlerce farklı ürün arasından zevkinize uygun olan ürünleri rahatlıkla seçebileceğiniz online alışveriş siteleri hesaplı ve doğru alışveriş için ilk durağımız olmalı!

Peki hangi online alışveriş sitesi?

Alışveriş yapacağınız doğru siteye karar vermek için çok zaman harcamayın! Bizim önerimiz 3 Milyon‘u aşkın Facebook takipçisiyle Türkiye’nin en sosyal tesettür alışveriş sitesi olan Sefamerve.com

Sefamerve, her bütçeye, yaş ve zevke hitap eden sayısız ürün alternatifi, uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle öne çıkıyor.

 
Trefwoorden:

06

MAR'14

 

Sefamerve özel tasarım boru bone modelleri farklı renklerde her zevk ve begeniye hitap etmektedir. Şal yada eşarp kullanımında son derece rahatlık sağlayacak olan boru bone modelleri sefamerve..com adresimizden sizlere sunulmaktadır. Baş ağrısı yapmadığı gibi hareketlerinizide kısıtlamayan boru bone modelleri birçok tesettürlü hanım kardeşimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

 
Trefwoorden:

04

MAR'14

 

Sefamerve özel tasarım boru şal modelleri farklı bir tasarıma sahiptir. Kullanımı kolay olduğu gibi aynı zamanda da şık bir görünüme sahiptir. Yıldız desenine sahip olan şal modelleri günlük hayatta tesettür bone ile kullanılmaktadır. Farklı renklerdeki sefamerve boru şal modelleri her zevke hitap etmektedir. Kalitesi ilede dikkat çeken şal modelleri sefamerve.com adresimizden siz tesettürlü kardeşlerimize sunulmaktadır.

 

Alışverişe Başlamak İçin Tıklayın

Trefwoorden:

01

MAR'14

 

Aramiss 2014 Tesettür Elbise Modelleri

Konunun Kategorisi: Etek ve ElbiselerTesettür Giyim

Tesettür giyim firmalarından Aramiss, şık elbise modelleri ile mütedeyyin hanımlar için aranılan markalardan oldu.

 

Her geçen gün tesettür giyim markaları arasına yenileri eklenmektedir. Her marka da yeni koleksiyon, yeni kıyafetler demektir. Bu açıdan bakıldığında Aramiss, bir koleksiyon içinde farklı ürün gamı olan bir kreasyon yapısına sahiptir.

 
 
 
Trefwoorden:

27

FEB'14

 

Renkli kazaklar vücudumuzu ısıtır, ruhumuzu okşar

Daha önceki yazılarımızda kazaklara genel olarak değinmiştik. Bu sefer kışın keyifle sırtımıza giydiğimiz kazakları, sadece vücudumuzu ve içimizi ısıtan değil, aynı zamanda da ruhumuzu okşayan ve bir giysi olarak ele alacağız. Daha doğrusu kışın sıcak yüzü rengarenk kazakların model ve desenlerinden bahsedeceğiz. Renkli kazak modellerinden derlediğimizkombinlerimizi çok seveceğinizi umuyoruz.

 

 

Alışverişe Başlamak İçin Tıklayın

Trefwoorden:

25

FEB'14

 

Yerli ve yabancı markalardan sonra online alışveriş siteleri de yeni sezona merhaba diyor! İlkbahar yaz trendlerinin gün yüzüne çıktığı bu dönemde online alışveriş siteleri de yeni sezona özel birbirinden şık modellerini görücüye çıkardı.

Düzenli olarak yenilik ve indirimlerini takip ettiğimiz, tesettür giyimin en sosyal online alışveriş sitesi Sefamerve.com‘da da yeni sezon renkli ve capcanlı modellerle açıldı.

 
Trefwoorden:

20

FEB'14

 

Yeni Sezon Sefamerve Aramiss Elbiseler

 

 

 

Trefwoorden:

19

FEB'14

 

 

 

Her mevsim özellikle tesettürlü hanımların favori kıyafetleridir tunikler… Her zevk ve yaş grubu bayan tarafından rahatlıkla kullanılabilen, diğer kıyafetlerle kombinlenmesi de oldukça kolay olan tunikler ister ofis ortamında ister günlük yaşamda ilk tercihiniz olabilir.

Her hafta kampanyalarını incelediğimiz, sunduğu binlerce çeşit ürün alternatifiyle tesettürlü hanımların favori online alışveriş sitesi olan Sefamerve.com‘da bu hafta da tunikleri mercek altına aldık! Şimdi hem fiyatıyla hem de Sefamerve.com‘a özel tasarımlarıyla bizi kendine hayran bırakan bu tuniklere birlikte göz atalım…

Trefwoorden:

18

FEB'14
Trefwoorden:

17

FEB'14

Sultan Ahmet Camii, 1609-1616 yılları arasında Osmanlı Padişahı I. Ahmed tarafından İstanbul'daki tarihî yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır. Cami Mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için ve yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de yine mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak adlandırılır. Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camii konumuna ulaşmıştır.

Trefwoorden:

17

FEB'14

 

Dua, insanda doğuştan var olan bir duygudur. Bu sebeple bütün dinlerde dua mevcuttur. Üstün bir varlığa inanan her insan, hayatının herhangi bir anında dua ihtiyacını hisseder. Çünkü her insan, zaman zaman üstesinden gelemeyeceği birçok olay, üzüntü ve sıkıntı ile karşılaşır. Böyle anlarda insan, Allah’a sığınma ve O’ndan yardım isteme ihtiyacı hisseder ve dua eder.

Normal zamanlarda dua etmeyen veya Allah’a inanmayan insanlar bile üstesinden gelemedikleri olaylar karşısında, darda kaldıkları vesıkıntıya düştükleri zamanlarda dua ihtiyacı hissederler. Bu da insanın duaya muhtaç olduğunun delilidir. Yüce Allah, bu durumu Yûnus sûresinin 12. ayetinde şöyle açıklar: 

Trefwoorden:

14

FEB'14

 

 Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin...Hayırlı Cumalar!


 Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma'yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan tir tir titrerdi ama öyle bir korkuyduki bu bir daha ki Cuma'da olmamanın korkusuydu. Biz ne biliriz Cuma günlericami önlerinde meleklerin beklediğini ve cumaya gelenlerin isimlerini gümüş kalemlerle defterlere yazdığını...Her Müslümanın amel defterlerinini gümüş kalemlerle yazılması dileğiyle Hayırlı Cumalar...


 Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın...Şeytandan yaradana sığınki sefsin seni değil; sen nefsini yakasın ~ Hayırlı Cumalar ~


 

Trefwoorden:

13

FEB'14

 

Facebook sayfamızda 3 Milyon beğeniye ulaştık, artık 3 Milyon kardeşiz. Göstermiş olduğunuz ilğiye teşekkür ederiz. Hesabınıza  20 Şubat 2014 tarihine kadar kullanabileceğiniz 10 TL yükledik. Hayırlı günlerde kullanmanızı dileriz.

10 TL Hesabınızda ! 3 Milyon Kullanıcıya Ulaştık

 

 

 

Kampanya Koşulları
 
   - Bu Kampanya 13.02.2014'de başlayıp 19.02.2014 23:59'a kadar geçerlidir.
   -13.02.2014 Tarihinde saat 13:00'a kadar sitemize üye olmuş 3 Milyon kardeşlerimizin hesaplarına 10 TL yüklenmiştir. 
   - sefamerve.com kampanya üzerinde değişiklik yapma ve durdurma hakkını saklı tutar.
 
Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.
Trefwoorden:

12

FEB'14

 

En özel günler, anılarımızda en mutlu günlerimizin de resmidir. Böyle günlerde şık olmak bizim için çok önemlidir. Seçtiğimiz kıyafetimiz, eşarbımız, ayakkabımız ve çantamız… Hepsi tek tek düşünülmesi gereken konuların başında gelmektedir. Mutluluğun en özel fotoğraflarının çekildiği bu günde, seçtiğiniz abiye kıyafetinizi de özenle düşünmelisiniz.Tesettür abiye seçerken dikkat edilmesi gereken konuların en önemlilerini bugün sizlerle paylaşacağız.

Abiye elbisede model herşeyden önemlidir

Öncelikle nasıl bir elbise istiyorsunuz? Bunu çok iyi düşünüp karar vermelisiniz. İnternetten ya da dergilerden beğendiğiniz abiye elbise modellerini, tek tek bir kenara not alın. Sizin için en özel günde şıklığı mı ön planda tutuyorsunuz, yoksa tüm gözlerin sizin üzerinizde olmasını. Son yılların minimal trendini de göz önünde bulundurursak abiye elbiseseçiminizde şık ve elagan modelleri seçmenizi tavsiye ediyoruz. Beden yapınız ve kilonuz elbise seçiminizde diğer önemli bir konudur. Kilolarınızı en iyi kamufle edecek modellere öncelikli bakmalısınız. Bununla birlikte elbiselerde işlemelerin, dantellerin, ışıltının ve güpür detayların dağılımına ve tasarım şıklığına da dikkat etmelisiniz.

 
Trefwoorden:

10

FEB'14

 

Abdesti Bozan Şeyler        

 

Abdest almak bir nevi temizlenmek demektir. Müslüman kardeşlerimiz ibadetlerinden önce abdest almalıdırlar. Abdesti bozan durumlardan bir kaçını yazımızda görebilmektesiniz. Abdesti bozan haller birden fazla olmaktadır. Ve meshepten meshabe değişmektedir. Abdesti bozan şeylere aşşağıdaki yazımızdan erişebilirsiniz.

 

1) Önden veya arkadan kan, irin, meni, sidik, gaita (necaset) gibi bir pisliğin veya herhangi bir sıvının çıkması, abdest ve gusülde yıkanması farz olan yere kadar taşmasa bile, abdesti bozar.

          2) Arka taraftan yel çıkması.

          3) Ağızdan ve burundan, ön ile arkadan başka, herhangi bir organdan sıvı halinde kan çıkması. Şöyle ki: Akıcı bir halde ağızdan çıkan kan, tükürükten fazla veya ona eşit ise, abdesti bozar, değilse, bozmaz. Bu renginden anlaşılır. Diğer yerlerden çıkan kan ise, çıkış yerinden yanlarına taşınca abdesti bozar. İğne ucu gibi çıkıp da yerinde kalan kan damlası abdeste engel olmaz. El veya parmak ile silinmesi de zarar vermez. Yaradan çıkan irin ve sarı sular da hüküm bakımından aynıdır.

          Vücuttaki kabarcıklardan çıkan saf su da, sahih görüşe göre, kan hükmündedir. Diğer bir görüşe göre böyle bir suyun çıkması abdesti bozmaz. Bu görüşe uyulduğu takdirde, çiçek ve uyuz hastalıklarına tutulmuş olanlar için bir kolaylık vardır. Zaruret halinde bu görüşle amel etmekte bir sakınca olmadığı, İmam Hulüvanî'den nakledilmiştir.

          (Şafiîlere göre, önden ve arkadan başka diğer herhangi bir yerden gelen kan, irin ve sarı su sebebiyle abdest bozulmaz.)

 
Trefwoorden:

07

FEB'14

Trefwoorden:

06

FEB'14

Trefwoorden:

06

FEB'14

    

 

Hayyat Dergi Şubat sayısı stil ve moda sayfaları ile Sefamerve.com’da!

 

Ocak ayında yayın hayatına başlayan Hayyat Dergi; siz modaseverlere dopdolu moda ve stil sayfaları ile 2. sayısında Aşk’la Tasarladık, Aşk’la Hazırladık diyor...

 

Hayyat Dergi İçin Aşk’la Tasarladılar

 

10 Tasarımcı Hayyat Dergi’nin Şubat sayısı için “Aşk” temalı 10 özel tunik tasarladı. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü önceden karşılayarak Hayyat Dergi okurlarına güzel bir sürpriz hazırlayan birbirinden değerli isimler şöyle; Çağla Aksu, Esin Ertan, Gönül Kolat, Hilal Oğuzkan, Kuaybe Gider, Kübra Tekin, Neşe Kahramantürk, Pınar Akşam, Safiye Ekiz ve Şüheda Aydın.

 

 

 

 

Trefwoorden:

05

FEB'14

 

 

Kul olarak kişilerin ilk görevi iman etmek, sonraki ilk görevi ise namaz kılmaktır. Allah, ilk insan ve ilk peygamber Âdem (a.s.)’den itibaren bütün insanları namaz ibadeti ile sorumlu tutmuş ve bütün peygamberler, kavimlerine namaz kılmalarını emretmiştir. (bk. Bakara, 83; Mâide, 12; Yunus, 87; Hûd, 87) Peygamberimiz ilk vahyi alıp peygamberlikle görevlendirilince vahiy meleği peygamberimize namaz ibadetini öğretmiş, peygamberimiz de Müslüman olan her insana namaz kılmasını emretmiştir. Böylece ilk defa “farz” kılınan ibadet namaz olmuştur. (Münzirî, I, 241) Peygamberimiz ve Müslümanlar, beş vakit namaz farz oluncaya kadar sabah akşam iki rekât namaz kılmışlardır. Hicretten bir buçuk yıl önce Miraç’ta beş vakit namaz farz olmuştur. Mekkeli müşrikler fırsat vermedikleri için Mekke’de Mescid-i Haram’da Müslümanlar cemaatle namaz kılamamışlardır. Peygamberimiz Medine’ye hicret edince ilk iş olarak bir mescit bina etmiştir. Mescidin yapımı tamamlandıktan sonra Müslümanlar namazlarını camide cemaatle kılmışlardır. İmamlığı peygamberimizin bizzat kendisi yapmıştır. Peygamberimizin zamanında Mescid-i Nebevî’nin dışında mahallelere mescitler yapılmış ve peygamberimiz bu mescitlere namaz kıldıracak imamlar görevlendirmiştir. Bu mescitlerde vakit namazları kılınmış ancak cuma namazları hep Mescid-i Nebevi’de kılınmıştır.

 
Trefwoorden:

04

FEB'14

   Sami Yusuf Sizlere Istanbul konseri icin kendi sesinden selam gonderdi. 1 mart  saat 20:00 da Sefamerve sponsorlugunda Istanbul Küçükçekmece Arena Mega'da Konser biletlerini satin almak icin hemen www.sefamerve.com'a tıklayınız.

Trefwoorden:

04

FEB'14

 

 

İzmir’li moda tasarımcısı Pınar Akşam özel tasarım kombinleriyle sefamerve.com ziyaretçileriyle buluşuyor. Sitenin Pınar Akşam’a özel bölümünde ister günlük hayatta ister ofis ortamında rahatlıkla kullanabileceğiniz tesettür elbiselerden, özel gün ve gecelerde sizi farklı kılacak abiye elbiselere, rengarenk tuniklerden kaplara kadar beğeneceğiniz bir çok özel tasarım modeli bulabilirsiniz.PINAR AKŞAM MODA&TASARIM,  2011 yılında faatliyetlerine başlamış bir tessetür ürünleri tasarım atölyesidir. Tasarımcısı Pınar AKŞAM tarafından özel ve günlük tasarımları sayesinde oluşturduğu estetik anlayışı ile tesettür ürünlerinde öncüdür.

           Faaliyetinin ilk yıllarında daha çok özel tasarımlarla yola çıkan Pınar AKŞAM  zamanla gördüğü yoğun ilgiye seri üretim yaparak ve yurtiçi yurtdışı pek çok satış noktasında müşterileriyle buluşarak cevap vermiştir.

PINAR AKŞAM  İzmir merkezli bir tekstil kuruluşu olmakla beraber , bugün  9 farklı ülkede ve yurtiçinde birçok noktada çözüm ortaklarıyla birlikte yoluna devam etmektedir

Trefwoorden:

03

FEB'14

 

 

Rabbimizin bütün insanlığa hitabeden bir kelâmı olan Kur’an, Arapça olarak indirilmiştir. Buna Kur’an’da şu ayetle işaret edilir. “İşte böylece biz onu Arapça bir Kuran olarak indirdik…” (Taha suresi, 113. ayet.) Kur’an’da olan mucizevî tatlılık, güzellik, etkileyicilik ve çok yüksek edebî zevk ancak onu dikkatle okumakla anlaşılabilir. Onu okuyan kimse doğrudan doğruya Allah’ın sözünü dinlemiş ve Allah ile muhatap olmuş demektir. Bu çok şerefli muhataplığı kazanabilmek için Kur’an okumayı öğrenmek gerekir. Sevgili Peygamberimiz (sav), “Sizin en hayırlınız Kur’an'ı öğrenen ve öğretendir” (Buhari, Fedailu'l-Kur'ân, 21) buyurarak Kur’an öğrenmenin büyük faziletine işaret etmiştir.

 

Kur’an’ın anlatış ve üslublarındaki güzellik, söz sanatlarındaki zenginlik, az sözle pek çok şeyler anlatması, kalp ve ruhu etkisi altına alan akıcı ahengi, harf ve kelimelerinin seçimindeki ruhu okşayan zevk gibi birçok özellikleri mucize derecesindedir. Bütün İslam âlimleri, Kur’an’ın bu belağat seviyesine insanların yetişemeyeceği konusunda görüş birliği hâlindedirler. Bundan dolayı, peygamberimizin en büyük mucizesi Kur’an’dır. Çok kimseler, sadece Kur’an’ı dinlemekle“Bu güzel söz asla bir insan sözü olamaz. Bu ancak Allah kelâmıdır.” diyerek Müslüman olmuşlardır. Elbette değil bir insan, bütün insanlar toplansalar Allah’ın sözü kadar güzel ve mükemmel bir söz söyleyemezler. Kur’an buna şu ayetle işaret eder: “…Andolsun insanlar ve cinler bu Kuran'ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.” (İsra suresi, 88. ayet.)

 

Peygamberimiz’in Kur’an okumanın fazilet ve değerine işaret eden pek çok hadisleri vardır. Onlardan bir kısmı şöyledir: “Kullar Allah’a ondan nâzil olan şu Kur’an’la yaklaştıkları gibi hiçbir şeyle yaklaşamazlar” (Tirmizi)

 

“Kur’an’ı okuyunuz Muhakkak ki o, kıyamet günü dostlarına şefaat edici olarak gelecektir.” (Müslim)

 
Trefwoorden:

03

FEB'14

 

 

Her siparişinizde Body MIST hediye!

 

 

 

Kampanya Koşulları
 
   - Bu Kampanya 08.02.2014 16:00'da başlayıp 09.02.2014 23:59'a kadar geçerlidir.
   - Vereceğiniz her spariş için 1 adet HEDİYE BODY MIST otomatik olarak paketinize eklenecektir.
   - Ürün iadelerinde hediye ürün ile birlikte gönderilmediği taktirde ürün bedeli iade tutarınızdan düşülecektir.
   - sefamerve.com kampanya üzerinde değişiklik yapma ve durdurma hakkını saklı tutar.
 
Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.
Trefwoorden:

01

FEB'14

 

Kullarının selamet ve saadetini dileyen Rabbimiz, peygamberleri ve kitapları vasıtasıyla hak yolu bildirmiş ve insanlığın o yola girmesini emretmiştir. Habib-i Kibriya s.a.v. peygamberlerin, Kur'an-ı Kerim de kitapların sonuncusudur. Tebliğ edilen hak yolun adı, Rabbimiz'in adlandırmasıyla “İslâm”dır.

 

Müberra dinimiz İslâm, sadece Allah ile kul arasındaki mücerret bağdan ibaret değildir. Fertlerin ve toplumların bütün ihtiyaçlarını içine alan eşsiz bir nizamdır.

 

Müslüman, bu nizamı eksiksiz olarak kabul eden insandır ve balık su içinde bulunduğu müddetçe nasıl huzurluysa, müslüman da İslâm'ın emir ve yasaklarına uyduğu nisbette huzur bulur.

 

İslâm yalnızca kişinin vicdanına bırakılan bir din değildir. Dinimiz, “hayatım yalnızca benimle Allah arasında, başkasını ilgilendirmez” sözüne izin vermez. Bütün hayatları ve hayatın bütün safhalarını birbirine bağlar.

 

O halde imanla şereflenen her mümin İslâm dininin emir ve yasaklarına uygun olarak yaşamak mecburiyetindedir. Zaman ve mekân ne olursa olsun, müslüman, hayatının gidişatını bu ulvî nizama göre çizmelidir. İmanda samimi olmanın ölçüsü de budur.

 

Samimi iman sahibi olan her müslüman bilir ve kesin olarak inanır ki, yüce dinimizin verdiği her emir insanın fıtratına ve ruhuna uygun, kişinin saadetine ve kurtuluşuna vesiledir.

 

Trefwoorden:

31

JAN'14

 

CUMA GÜNÜ YENİ ELBİSE GİYİLİR

·       Hz. Aişe (r.anha) anlatıyor: "Rasulullah'ın (asm) cuma günü giydiği bir elbisesi vardı. Cumadan sonra onları katlar ve ertesi cumaya kadar kaldırırdı. (Taberani)

·        Sizler, günlük iş takımınızdan hariç bir de cuma takımınız olsa ne kaybedersiniz? (Muvatta)

·       ALLAH Rasulü (asm) yeni bir elbise giydiğinde, onu cuma gün giyerdi. (Ramuz el-Ehadis)

CUMA GÜNÜ BEDEN TEMİZLENMELİDİR 

·       Abdullah İbnu Ömer (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm) bize cuma günü yıkanmamızı emretti." (Taberani)

·       Cuma günü tırnaklarını kesen kişiyi Cenab-ı Hak, gelecek cumaya kadar ve ondan sonra üç gün daha belalardan korur.(Mevahib-i Ledünniye) (Eğer tırnaklar çok uzamışsa cumaya kadar beklenilmez; hemen kesilir.)

·       Cuma guslü her buluğa ermiş olan mü'mine vacibdir. Misvaklanması, bulduğu takdirde koku sürünmesi de öyle. (Buhari)

 

28

JAN'14

 

Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve selem-'in hayâtı Allâh'a ibâdetin ve en güzel kulluğun binbir nev'iyle lebâleb doludur. Günün hemen her ânına tekâbül eden bir nâfile namazı mevcuttur. Nâfile ibadetler kulu Allah'a daha çok yaklaştırır ve cennetteki mertebesini de yükseltir. Resûlullah -sallallâhu aleyhi ve selem-:

"Müslüman bir kimse, farzların dışında nâfile olarak her gün Allah rızası için on iki rek`at namaz kılarsa, Allah Teâlâ ona cennette bir köşk yapar"(Müslim, Müsâfirîn 103. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Tatavvu 1) buyurmuştur. Nâfile namazların, kıyâmet gününün dehşetli ânında hesâb verirken zor durumda kalan sâhibinin imdâdına yetişeceğini de yine Resûlullah -sallallâhu aleyhi ve selem- haber vermiştir:

"Kıyamet gününde kulun hesaba çekileceği ilk ameli onun namazıdır. Eğer namazı düzgün olursa, işi iyi gider ve kazançlı çıkar. Namazı düzgün olmazsa, kaybeder ve zararlı çıkar. Şayet farzlarından bir şey noksan çıkarsa, Azîz ve Celîl olan Rabb'i:

Trefwoorden:

27

JAN'14

 


Fransa, Almanta, Belçika, İtalya, Kıbrıs, Lüxemburg, İrlanda, Danimarka, Hollanda, İsviçre, Avusturya, İngiltere ülkelerine gönderilmek üzere 100 Euro ve üzeri ürün içeren siparişlerden kargo bedeli alınmayacaktır.
 

 

Trefwoorden:

25

JAN'14

 

Malzemeler:
• 1 litre süt
• 2 yemek kaşığı un
• 2 yemek kaşığı mısır nişastası
• 2 yemek kaşığı pirinç un
• 1 su bardağı toz şeker
• 1 tutam tuz
• 4 yemek kaşığı pudra şekeri

Trefwoorden:

23

JAN'14

 

 

İslamın İmanın Şartları

İslam'ın beş şartı sırasıyla: Kelime-i Şehadet getirmek, namaz kılmak , zekat vermek,oruç tutmak ve hacca gitmektir.

Kelime-i Şehadet getirmek:
Allah'tan başka ilah olmadığına, Hz.Muhammed (SAV)'in O'nun resulü olduğuna şehadet etmek. Bu şehadet İslam'ın anahtarı ve üzerinde kurulduğu temel olan tevhidin (tanıklık etmek) sözlü beyanıdır.

“La İlahe İllalah”ın manası şudur: bir tek Allah'tan başka gerçekten ibadete layık hiçbir ilah yoktur. O, hak ilahtır. O'ndan başka bütün ilahlar batıldır.

Hz.Muhammed (SAV)'in Allah'ın Resulü olduğuna şehadet etmek ise; getirdiği haberleri tasdik etmek, emrettiği şeyi yapmak, yasakladığı şeyden kaçınmak, kısacası onun Allah tarafından gönderilmiş bir resul yani kitaplı peygamber olduğunu kabul etmektir.

Trefwoorden:

22

JAN'14

 

 


Kampanya Koşulları
 
   - Bu Kampanya 23 Ocak 2014'de başlayıp 25 Ocak 2014 23:59 tarihine kadar geçerlidir.
   - Vereceğiniz her spariş için 1 adet BEDAVA ŞAL otomatik olarak paketinize eklenecektir.
   - Ürün iadelerinde hediye ürün ile birlikte gönderilmediği taktirde ürün bedeli iade tutarınızdan düşülecektir.
   - sefamerve.com kampanya üzerinde değişiklik yapma ve durdurma hakkını saklı tutar.
 
Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.

20

JAN'14

 

Tesettürlü bayanlar tarafından yoğun ilgi gören tesettür eşofman modelleri son zamanın en çok aranan ürünleri arasında yerini aldı. Günlük kullanımda veya spor yaparken büyük bir rahatlık sağlayan tesettür eşofman modelleri, yenilikçi tasarımlarıyla artık rahatlığın yanında şıklıkda kazandırmaya başladı.

Bizde muhafazakar bayanların yoğun ilgisini bildiğimiz, internetten satın alabileceğiniz en şık tesettür eşofman modellerini sizler için araştırdık!

Online alışverişin hayatımıza kattığı rahatlık tartışılmaz, mağaza mağaza gezmek yerine oturduğunuz yerden dilediğiniz ürünü inceleyip sipariş verebiliyorsunuz. Türkiye’de bu alanda tesettürlü bayanlara özel hizmet veren ve binlerce ürün alternatifi sunan sitelerden biri de Sefamerve.com… İşte Sefamerve‘de yer alan birbirinden şık ve rahat eşofman modelleri…

Lycralı kumaştan üretilen bu tesettür boneler özellikle şal kullanan hanımlar için esnek yapısıyla büyük rahatlık sağlıyor. Bizim çok hoşumuza giden bu tesettür boneler boyun hareketlerinizi engellemediği gibi baş ağrısına da yol açmıyor. Şallarınız için sizi iğne derdinden kurtaracak bu boneler kayma veya terlemede yapmıyor. Bir çok renk alternatifinin olduğu bu boneleri incelemek ve sipariş vermek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Trefwoorden:

18

JAN'14

 

Tesettür giyim, moda konusunda son zamanlarda oldukça kendini geliştirmiş durumda. Ünlü moda tasarımcılarının dikkat ve özenle tasarladıkları kıyafetler, hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Tesettür giyim sektöründe öncü firmalardan olan SefaMerve kendine has kalitesi ve bol çeşitliliği ile başarIlı firmalar arasında yer alıyor. Tesettür giyim sektörünü yakından takip ediyorsanız, tesettür giyim fırsatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fırsat ürün konusunda e-ticaret sektöründe oldukça başarılı olan  tesettür giyim modelleri için hizmet veren firmalar, tesettür elbisetesettür abiye tasarımı yaparak  özenli bir şekilde siz tesettürlü hanımların memnuniyeti için çaba sarf etmektedirler. Dikkat etmeniz gereken ise fırsat ürün kampanyalarını takip ederek fırsatlardan kolayca haberdar olmaktır. Bazı zamanlarda değerli ürünler çok cazip fiyatlarla sizlere sunuluyor.

 
Trefwoorden:

18

JAN'14

 

Bordoyu, en az siyahı ve beyazı sevdiğimiz kadar çok severiz! Bütün kıyafetlerinizde siyahı her zaman içeride, beyazı da her zaman dışarıda giyemezsiniz. Fakat bordo ve bordodan türeyen renkleri bütün kıyafetlerimizde içeride de, dışarıda da giyme imkanına sahibiz.

Bordo aynı zamanda “Hicab”a da uygun bir renktir. Bütün İslam ülkelerinde bordo favori bir renktir. Özellikle tesettürde vazgeçilmeyen en sevilen bir renktir. 2014 sonbahar kış koleksiyonlarında bordo sezon trendi olarak koleksiyonlarda öne çıkan renktir. Yeni sezon kaşe kaban modelleri sefamerve.com adresinden sizlere sunulmaktadır.

Trefwoorden:

16

JAN'14

 

 

1 – ALLÂH :  [ Tüm isim ve sıfatlan kendinde toplayan yüce Allah'ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir.  ]

Allah zikrine devam eden kişinin derecesi hem Allah katında hem de insanlar katında artar. İnsanlar arasında; sevilen, sayılan, sözü geçen kıymetli bir kişi olur. Duaları kabul görür. Nefis şeytanının şerrinden kurtulur. Güneş doğarken gümüş veya altın levha üzerine Allah ismini yazan ve üzerinde taşıyan şeytan şerrinden korunur. Soğuk havada bu levha üzerinde iken Allah diye zikrederse soğuğu hissetmez. Balgam hastalığı olan kişi taşırsa balgam hastalığından kurtulur. Kişi 7 gün oruç tutup, gece yarısında 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp, ardından 66 defa Allah zikrini yaparsa; Allah bir melek görevlendirir. O melek, o kişiyi tüm kötülüklerden koruduğu gibi, hal ve hareketlerinde, işlerinde o kişiyi yönlendirir, yönetir ve yardımcı olur. Allah ismini kağıda gül suyu, safran ve misk karışımıyla yazıp, üzerinde taşıyanı Allah her türlü kötülükten korur. Amir veya makam sahibi kişilerin yanında riayet görür. Düşmanlarına karşı galip gelir. Cuma günü oruçlu olarak, sabaha doğru gümüş yüzüğe Allah ismini yazıp, sağ elinin parmağına takan kişinin her isteği insanlar tarafından karşılanır. İşi görülür. Sol elinin parmağına takıp bir mahkemeye giden kişi haksızlığa uğramaz.

Allah Cenabı Hakk’ın Celal ve Cemal gibi bütün isimlerini kapsamaktadır. Allah diye zikreden Cenabı Hakk’ı bütün isimleri ile anmış olur. Bütün isimler Allah isminde gizlidir. Diğer isimler Allah İsmi Azamına birer sıfattır. Allah ismi hiç bir isme sıfat olmaz. Cenabı Hakk’ın Zatına mahsus bütün isimlerin özellikleri Allah isminde vardır. Allah ismi; ruhi hastalıklardan, kalp katılığından, küfürden, maddi ve manevi bataklıktan, nefsin istek ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek, merhamet sahibi olmak, Allah’ın istediği şekilde hayat sürmek, son nefeste imanlı ölmek, kalbin nurlanması, imanlı olması ve şifa bulmak, güç, kuvvet ve rızık kazanmak, gizli sırlara vakıf olmak, hem dünya, hemde ahiret saadetine ermek için zikredilir.

 
Trefwoorden:

15

JAN'14

 

 

Sevgili Peygamberimiz 20 Nisan 571 Pazartesi günü Mekke’de doğdu Babası Abdullah, annesi Âmine, dedesi Abdülmuttalip, büyük babası Vehb, babaannesi Fatıma, anneannesi ise Berre’dir.

Doğduktan sonra 4 yaşına kadar sütannesi Halime’nin yanında, bundan sonra 2 yıl boyunca da annesi Amine’nin yanında kaldı6 yaşında iken annesi onu akrabalarıyla tanıştırmak ve babası Abdullah’ın kabrini ziyaret etmek için Medine’ye götürdü.

Hz Âmine, kocası Abdullah’ın kabrini ziyaret etmiş, Hz Peygamber de Neccaroğulları’ndan.

Akrabasıyla tanışmıştı Âmine dönüşte Ebva denilen yerde hastalanıp vefat etti ve orada toprağa verildi Bu sırada yolculukta kendileriyle birlikte olan Ümmü Eymen onu Mekke’ye ulaştırdı ve dedesine teslim etti.

6 yaşından 8 yaşına kadar dedesi Abdulmuttalib’in yanına kaldı O da ölünce, vasiyeti üzerine amcası Ebu Talib’in evine taşındı Ebu Talib, Peygamber Efendimizin babasıyla hem baba hem de anne gibi kardeşti.

13 yaşından itibaren amcaları ile birlikte ticarete atıldı Uzun bir süre bu işle meşgul oldu ve bu alanda doğrulukla, dürüstlükle tanındı Henüz 20 yaşında iken hırsızlık, gasp, eşkıyalık, zulüm ve haksızlıklara karşı bir tedbir almak amacıyla bazı Mekkelilerin oluşturduğu Hılfulfudül adlı kuruluşa katıldı ve etkili bir üye olarak görev yaptı.

25 yaşına geldiğinde Hz Hatice ile evlendi Hz Hatice bu esnada kırk yaşında idi ve onunla evlenmeye karar verişinde Sevgili Peygamberimiz “el-Emin: Güvenilir, dürüst” olarak tanınması birinci derecede rol oynamıştı.

35 yaşına geldiğinde Ka’be hakemliği yaptı; Ka’be’nin tamiri sırasında Haceru’l-esved’in yerine konulması sırasında ortaya çıkan anlaşmazlığı, taşı bir yaygı üzerine koyup tüm kabile reislerine taşıtmak suretiyle giderdi, böylece kabileler arasında çıkması muhtemel bir kavgayı önlemiş oldu.

Trefwoorden:

14

JAN'14

 

 

 
  • Helal ne demektir?

Helâl: Dinimizin yapılmasını uygun gördüğü, izin verdiği, onun kurallarına aykırı olmayan, dince yasaklanmamış olan iş ve davranışlardır Temiz olan yiyecekler, çalışarak elde edilen kazanç helal işlerdir Allah Kur’an’da şöyle buyurur: “Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helal ve temiz olanlarından yiyin”(Bakara 168)

 

  • Haram ne demektir?

Dinin yapılmasını yasakladığı iş ve davranışlara haram denir Örneğin; Anne ve babaya karşı gelmek, başkasınınmalına zarar vermek, başkalarıyla alay etmek, sözünden dönmek, dedikodu yapmak, söz taşımak gibi söz ve davranışlar dinimizce haramdır.

 

Trefwoorden:

13

JAN'14

 

Kampanya Koşulları
 
   - Bu Kampanya 13 Ocak 2014'de başlayıp 20 Ocak 2014 tarihine kadar geçerlidir.
   - Vereceğiniz her spariş için 1 adet BEDAVA BONE otomatik olarak paketinize eklenecektir.
   - Ürün iadelerinde hediye ürün ile birlikte gönderilmediği taktirde ürün bedeli iade tutarınızdan düşülecektir.
   - sefamerve.com kampanya üzerinde değişiklik yapma ve durdurma hakkını saklı tutar.
 
Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.
Trefwoorden:

13

JAN'14

 

Toplam 32 farz buradan gelmektedir. Müslümanların yerine getirmesi gereken farzların 32 tane olduğu İslam Alimleri tarafından akıllarda kolayca kalması için toplu halde bir araya getirilmişlerdir. Bunlarda 32 Farz olarak bilinmektedir. Bu farzların açıklamaları ayrıntılı bir şekilde aşağıdadır.

Trefwoorden:

11

JAN'14

  

Mevlid Kandiline Özel. Her siparişinizde ücretsiz şal hediye!


Kampanya Koşulları
 
   - Bu Kampanya 12 Ocak'da başlayıp saat 00:00 'a kadar geçerlidir.
   - Vereceğiniz her spariş için 1 adet HEDİYE ŞAL otomatik olarak paketinize eklenecektir.
   - Ürün iadelerinde hediye ürün ile birlikte gönderilmediği taktirde ürün bedeli iade tutarınızdan düşülecektir.
   - sefamerve.com kampanya üzerinde değişiklik yapma ve durdurma hakkını saklı tutar.
 
Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.Mevlid Kandiliz Mübarek Olsun.
Trefwoorden:

11

JAN'14

 

Aylık muhafazakar kadın dergileri artık sefamerve.com'da .. Yayın hayatına Ocak  2014' de başlayan Hayyat Dergi ilk sayısı ve Ocak 2013' de yayın hayatına başlayan Aysha Dergi 13. sayısı kredi kartı ile alışverişlerinizde ücretsiz kargo ile elinize ulaşmaktadır. 

Trefwoorden:

11

JAN'14

Oruç Nedir

Oruç

İslamın beş şartından biride Ramazan ayında oruç tutmaktır. Niyetlenip tan yeri ağarmaya başladığı zamandan ta güneş batıncaya kadar yememek içmemek cinsi münasebette bulunmamak demektir.

 
Trefwoorden:

10

JAN'14

 

   Sami Yusuf Sizlere Istanbul konseri icin kendi sesinden selam gonderdi. 1 mart  saat 20:00 da Sefamerve sponsorlugunda Istanbul Küçükçekmece Arena Mega'da Konser biletlerini satin almak icin hemen www.sefamerve.com'a tıklayınız.

 

10

JAN'14

 

 

Tövbe yapılan hata ve günahlardan dolayı pişmanlık duyup bir daha yapmamaya söz vermektir. Günahından dolayı pişman olan ve bir daha yapmamaya söz veren kişi bu pişmanlığını istiğfar ederek dile getirir. Tövbe ve istiğfarını istediği gibi dua eder önemli olan duanın kalpten ve içten yapılmasıdır. 

 

BiSMiLLAHiRRAHMANiRRAHiM

ESTAGFiRULLAH, ESTAGFiRULLAH, ESTAGFiRULLAH. EL- AZiM EL– KERiM ELLEZi LAiLAHE iLLAHU EL– HAYYÜL KAYYUM VE ETUBÜ iLEYHi VE NES´ELÜHÜT TEVBETE VEL MAGFiRETE VEL HiDAYETE LENA.

iNNEHU HÜTETEVVABURRAHiM, TEVBETE ABDiN, ZALiMiN LiNEFSiHi, 
LA YEMLiKÜ LiNEFSiHi MEVTEN VELA ´HAYATEN VELA NÜSURA.

Trefwoorden:

09

JAN'14

ZEKÂT

1. Zekât nedir?

Sözlükte artma, çoğalma, temizlik, bereket, iyi hal ve övgü anlamlarına gelen zekât, dinî bir terim olarak, belirli bir malın bir kısmının Allâh rızası için muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, İslâm'ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine’de farz kılınmıştır. Kur’an-ı Kerim’de “Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin...” (Bakara, 2/43, 110; Hac, 22/78; Nur, 24/56; Mücadele, 58/13; Müzzemmil, 73/20); “Onların mallarından, kendilerini temizleyeceğin, arıtıp yücelteceğin bir sadaka al ve onlar için dua et; çünkü senin duan onlara huzur verir. Allah işitendir, bilendir.” (Tevbe, 9/103) buyrulmaktadır.

2. Zekat Kimlere Verilir ?

Anneye, babaya, dedeye, nineye; oğula, kıza, bunların çocukları olan torunlara zekat, fitre verilmez. Çünkü bunlar bir bakıma soframızın ortaklarıdırlar. Bunlara zekatla, fitreyle değil de servetin kendisiyle bakılır, yabancı muamelesine maruz bırakılmaktan kaçınılır.

Bunların dışında zekat ve fitre verilecek yakınları da şöyle sıralamak mümkündür:

Evlenip başka aileye karışmış ihtiyaç sahibi kız kardeşe, ayrı ev kurmuş oğlan kardeşe, bunların çocukları olan yeğenlere, kayınpedere, kayınvalideye, damada, ihtiyaç sahibi geline, halaya, teyzeye, dayıya, bakıma muhtaç öğrencilere, bunlara bakan vekillerine, Pakistan'da sel felaketine uğrayan kardeşlerimize zekat ve fitre verilerek tüm ihtiyaç sahibi insanların imdadına koşmaya gayret edilir.

 
Trefwoorden:

08

JAN'14

 

Mevlid Kandilinin yakınlaştığı şu günlerde sevdiklerinize,dostlarınıza ailenize anlamlı kandil mesajları gönderebilirsiniz. Kandil gecesi ibadet ederek aynı zamanda anlamı kandil mesajları göndererek aile ve dostlarınızı unutmadığınızı gösterebilirsiniz.

 

 

|*| Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun.  KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun. 

|*| Miraç kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun! |*| Bizlere sınava tutulduğumuz bu dünyanın geçiciliğini hatırlatan; kardeşçe, dürüst, mütevazı bir yaşamın kapılarını aralayan bu mübarek gecenizi kutlarım 

|*| Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun. 

|*| Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun.. 

|*| Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun. 

|*| Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

 
Trefwoorden:

07

JAN'14

 

12 Ocak 2014 Pazar Gecesi, tüm insanlığı onurlandırmak üzere dünyamızı teşrif eden İki Cihan Güneşi Sevgili Peygamberimizin (s.a.s.) 1443. mevlid-i şeriflerinin yıldönümünü idrak edeceğiz.

Kendisi insanlığın onuru olan Sevgili Peygamberimizin (s.a.s.) insanlığa getirdiği varlık anlayışında insan, yaratılmışların en saygını (eşref-i mahlukât) ve varlığın özüdür, zübde-i âlemdir. İnsanın fıtrat ve yaratılış itibariyle onurlu bir varlık olması, İslâm’ın varlık, bilgi ve değer anlayışını şekillendiren en temel unsurlardan biri olmuştur.

12 Ocak 2014 Pazar akşamı Mevlid Kandili, yani Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in, ay takvimine göre doğduğu gecedir. Hz. Peygamber, kamerî aylardan Rabîu’l-Evvel ayının on ikinci pazartesi gecesi Mekke’de dünyaya gelmiştir.

06

JAN'14

PODYUMLIFE Tesettür giyim abiye elbiseler farklı renklerdeki abiye elbiseler, tasarımı ile büyük beğeni toplamaktadır.Yeni sezon ürünü olan abiye elbiseler indirimli olarak tesettür giyimin güvenilir adresi sefamerve.com'da satılmaktadır.
Sefamerve boydan elbiseler siz tesettürlü hanımlar için sefamerve.com adresimizden sizlerle buluşuyor.

Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

Trefwoorden:

06

JAN'14

 

 

 

Mevlid kelimesinde "doğum" mânası vardır. Kandilkelimesinde de, belli günlerde yakılan aydınlık anlamı mevcuttur. İkisini bir araya getirip de Mevlid Kandili dediğimizde, Resûlüllah'ın doğum gecesinde minarelerde yakılan kandiller hâtıra gelmektedir. Müslümanlar, her sene Rebiü'l-evvel ayının on ikinci gecesine giriş teşkil eden geceyi dinî merasimlerle ihyâ eder, farklı bir huzur ve neş'eyle tes'id etme titizliği gösterirler. Kandillerle donatılan camiler bu niyetle dolar, taşar...

 

Müslümanlar bu geceyi, hem kendi açılarından, hem de çocukları açısından düşünürler. Kendi açılarından düşünürken ibâdetleri, çevredeki konu komşuya yardımları, çeşitli iyilikleri hatırlar, farklı bir yardım anlayışında olurlar. Çocukları açısından ise, çok dikkatli olurlar. Mâsum dimağlarda gecenin güzel bir hatıra olarak kalmasını temin edecek çarelere başvururlar. Nitekim o günde çocukların sevineceği şeyler alırlar, hoşlarına gidecek sohbetler tertip ederler, gecenin, zihinlerinde tatlı bir hâtıra olarak kalmasını temin ederler.

 

İslâm dünyasında mevlid merasimi ilk defa, Mısır'da hüküm süren Fatımîler (910-1171) tarafından tertiplenmiştir. Bu merasimler saraya ait olup, sadece devlet erkanı arasında cereyan etmekte idi. Fatimîler, Hz. Ali (r.a.) ve Fatıma (r.anha.)'ın doğum günlerinde de mevlid merasimleri tertip ederlerdi.

 

Sünnî müslümanlarda ilk mevlid merasimi, Hicri 604 yılında, Selahaddin Eyyubî'nin eniştesi ve Erbil atabeği Melik Muzafferuddun Gökbörü tarafından tertiplenmiştir. Uzun hazırlıklarla düzenlenen merasimler, bütün halkı kapsayan bir şekilde düzenlenirdi. Muzafferuddin, çevre bölgelerden fakıh, sûfi, vaiz ve diğer alimleri Erbil'e çağırır ve kutlamalar gayet debdebeli bir şekilde cereyan ederdi.

 

Daha sonra, değişikliğe uğrayarak, Mekke'de de mevlid merasimleri tertiplenmeye başlanmıştır.Mekke ve Medine'den sonra mevlid merasimleri, İslam coğrafyasının her tarafında birbirinden farklı şekillerde tertiplenmeye başlanmış ve bu, bugüne kadar sürekliliğini korumuştur.

 

Osmanlılar tarafından mevlid, ilk defa III. Murat zamanında, 1588'de resmi hale getirildi. Merasimler, belirlenmiş teşrifât kaidelerine uygun olarak sarayda tertiplenir, ayrıca, önceleri Ayasofya Camii'nde, sonraları ise Sultan Ahmed Camii'nde yapılan merasimlere, devlet erkanıyla birlikte halk da katılırdı.

 

Bu merasimlerde, önce müezzin tarafından Kur'an-ı Kerîm okunur, bunun peşinden de vaazlar verilirdi. Daha sonra mevlidhân kürsüye çıkar ve bir bölüm okuduktan sonra iner hediyesini alır ve ikinci mevlidhan kürsüye çıkarak, okumaya devam eder ve belirlenmiş kaideler çerçevesinde mevlid kutlamaları son bulurdu. (Asım Köksal İslam Tarihi)

Trefwoorden:

06

JAN'14

 

HAC NEDİR?

"Orada apaçık ayetler ve İbrahim makamı vardır. Kim oraya girerse o güvenliktedir. Ona bir yol bulup güç yetirenlerin Ev'i (Kabe'yi) haccetmesi, Allah'ın (c.c.) insanlar üzerinde hakkıdır. Kim de inkar
ederse, şüphesiz Allah alemlere karşı muhtaç olmayandır."
(Al-i İmran/97)

Hac farizası dinen zengin kabul edilen ve başka bazı şartları yerine getirebilmeye güç yetiren her müslümana ömründe bir kere olmak üzere yapılması Allah (c.c.) tarafından emredilen ve İslam'ın beş
şartından biri olan farz ibadettir.

Hac her yıl Zilhicce ayının 10'unda Arafat meydanında başlayıp, Kabe'de yapılan veda tavafı ile son bulur.

HACCIN YÜKÜMLÜLÜK ŞARTLARI

Hac ibadetiyle yükümlü olmak için genel olarak bütün yükümlülükler de öngörülen Müslümanlık, akıl ve bulûğ şartı yanında, ayrıca hac yapmaya bedenî ve malî imkânların yeterli olması da şarttır. Beden ve malî imkânın yeterli düzeyde bulunmasına literatürde, yapabilme, güç yetirebilme anlamında istitâat denilir.

Ayrıca kişinin hac ile yükümlü sayılabilmesi ve hac yükümlülüğünün zimmetinde borç olarak sabit olabilmesi için belirtilen dört şarta ilâve olarak, bu farîzayı yerine getirecek vakte erişmiş olması da gerekir. Belirtilen tüm şartları taşıdığı halde, bu tarihten itibaren haccı ifaya elverişli zaman bulamadan yani hac mevsimine erişemeden ölen kişi hac ile yükümlü olmadan ölmüş kabul edilir.

İstitâat, teknik ifadesiyle söylenecek olursa, haccın vücûb şartıdır. Hac, sadece Kâbe ve civarında belirli günlerde eda edilen bir ibadet olduğu için hac yükümlülüğü bedenî ve malî imkânların yeterli olması şartına bağlanmıştır. İslâm dini, diğer mükellefiyetlerde olduğu gibi, hac ibadetinde de mükellefin durumunu dikkate almış ve ona güç ve imkânlarının üzerinde bir yük yüklememiştir.

Hac yükümlülüğü için istitâatın şart olduğu konusunda mezhepler arasında görüş birliği olmakla beraber istitâatin ne anlama geldiği konusunda bir birlik yoktur. Mezhep imamları ve müntesipleri, âyette geçen istitâat kavramını farklı şekillerde anladıkları için aralarında, haccın yükümlülük ve eda şartlarının tesbitinde bazı farklılıklar doğmuş, bu bakımdan bir kısmının yükümlülük şartı olarak kabul ettiği bir şey diğerinde eda şartı olmuştur.

İstitâat denilen yapabilme güç ve imkânı, hac yolculuğuna çıkacak kişinin gidip dönünceye kadar kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu kimselerin geçimlerini sosyal seviyelerine uygun olarak sağlayacak malî güce ve hac için yeterli zamana ve malî güce sahip olması anlamına gelmektedir.

Trefwoorden:

04

JAN'14

 

Umre, hac zamanı olan beş günden başka, senenin her günü, ihram ile yapılan, tavaf ve sa’y yapmak ve saç kazımak veya kesmektir. Umrenin farzı ikidir. İhram ve tavaf. İhram umrenin şartı, tavaf ise rüknüdür. Sa’y ve tıraş olmak ise vaciptir.

Umre, ömürde bir defa, Hanefi ve Maliki’de sünnet, Şafii ve Hanbeli’de farzdır. Diyanet umre konusunda gerekli organizasyonları gerçekleştirmektedir. Umre fiyatları orta bir bütçeye uygundur. Umre turları belirli zamanlarda gerçekleşmektedir.

İhrama girme yerleri:
Mekke’ye mikât sınırları dışındaki yerlerden gelenler yolları üzerindeki mikâtlardan birinde ihrama girerler. Mekke’de bulunulduğu esnada umre yapmak istenirse, Mekkeliler gibi, Harem Bölgesi dışına çıkılarak ihrama girilir.

Umre nasıl yapılır
1- 
Mikât sınırlarının birinde ihrama girilir ve niyet edilir.

2- Telbiye, tekbir, tehlil salevat-ı şerife okunarak Harem-i şerife girilir. Niyet edilip umre tavafı yapılır.
Tavaf esnasında iztibâ ve ilk üç şavtta remel de yapılır.

3- Tavaf namazından sonra Mes’aya gidilerek umrenin sa’yi yapılır.

4- Tıraş olunup ihramdan çıkılır. Böylece umre tamamlanmış olur.
Umrede Arafat, Minâ, Müzdelife’deki menâsik, kudum ve veda tavafı yoktur.

Okunacak dualar: Buraya yazmadık.
Mutlaka o duaları okumak da şart değil, herkes bildiği duaları okuyabilir.

Trefwoorden:

04

JAN'14

 

Allah gökleri ve yeri yaratmadan 40 yıl evvel, Kabe bir köpük halinde su üzerinde duruyordu.“Bir zamanlar İbrahim, İsmail ile beraber Beytullah’ın temellerini yükseltiyor.Ve şöyle diyorlardı."Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul buyur: Şüphesiz sen işitensin, bilensin”. (Bakara Suresi – Ayet: 127)

Rivayetlere göre kabe yapımında, Hz.Adem ile Havva cennetten çıkarıldıkları vakit yeryüzünde Arafat’ta buluşurlar, beraberce batıya doğru yürürler.Kabenin bulunduğu yere gelirler. Bu esnada Hz.Adem, bu buluşmaya şükür olmak üzere Rabbine ibadet etmek ister ve cennette iken, etrafında tavaf ederek ibadet ettiği nurdan sütunun tekrar kendisine verilmesini diler. İşte o nurdan sütun orada tecelli eder ve Hz.Adem, onun etrafında tavaf ederek Allah’a ibadet eder. Bu nurdan sütun Hz.Şit zamanında kaybolur, yerine bir taş kalır. Bunun üzerine Hz.Şit, onun yerine taştan onun gibi dört köşe bir bina yapar ve o siyah taşı binanın bir köşesine yerleştirir. İşte bugün Hacerül Esved diye bilinen siyah taş odur. Sonra Nuh tufanında bina kumlar altında uzunca bir süre gizli kalır.

Hz.İbrahim  Allah’ın emri ile Kabe’nin bulunduğu yere gider. Oğlu İsmail, annesi ile birlikte orada iskan eder. Sonra İsmail ile beraber Kabe’nin yerini kazar. Hz.Şit tarafından yapılan binanın temellerini bulur ve o temellerin üzerine bugün mevcut olan Kabe’yi inşa eder. Ayette “Beytullah’ın temellerini yükseltiyor” cümlesi bunu ifade eder.”

 “İnsanın ilk evi” şeklinde adlandırılan ve her gün yüz milyonlarca Müslüman’ın, o yöne dönerek ibadet ettikleri Kabe’nin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmiyor, öte yandan Kabe’nin Hz. İbrahim tarafından ikinci kez inşa edilmesi sırasında bazı esrarengiz olayların yaşandığı belirtiliyor.

Dünya'da yaşayan ve farklı dinlere dahil insanların farklı farklı ibadet şekilleri vardır. Her inanç sahibi, kendi dininin gerek­tirdiği şekilde her gün ibadetini sürdürür. Kabe, Müslümanların ibadetinde çok önemli bir yer tutar. Her gün dünya üzerinde yaşayan milyonlarca Müslüman, nerede olurlarsa olsunlar, Kabe’nin bulunduğu yönü hedef alıp, o yöne doğru namaz kılarlar.

Kabe’nin yerini arıyor

Birçok kaynağın bildirdiğine göre, Kabe’nin bu günkü duruma gelişi, Hz. İbrahim’in zamanına değin uzanır. İslam metinlerinde Allah’ın Hz. İbrahim’i Kabe’yi inşa etmekle görevlendirerek Mekke’ye gönderdiği yazılı­dır. Bununla birlikte, Kabe’nin Hz. İbrahim’ den çok çok daha eski dönemlere uzanan bir geçmişi olduğu da söyleniyor. Çünkü Hz. İbrahim’in Kâbe’yi inşa etmek için Mekke’ye geldiği sırada, “Kabe’nin yerini aradığından” söz ediliyor. İnanışa göre Kabe çok önceleride vardı. Fakat Nuh Tufanı sırasında yıkılarak kayboldu. İşte Hz. İbrahim de Kabe’nin özgün yerini bulmak ve onu yeniden inşa etmekle görevlendirilmişti.

İslam bilginleri arasındaki yaygın inanca göre, “Allah gökleri ve yeri yaratmadan 40 yıl ince, Kabe su üzerinde bir köpük halinde bulunuyordu.” Yeryüzü o köpükten döşenmiştir. Dolayısıyla Kabe, kâinatın mayasını oluşturmaktadır. Bir başka söylentiye göre de Allah yeryüzüne ait hiçbir şey yaratmadan 1000 yıl önce Kabe’nin yerini yaratmıştı. Aynı inanışa göre Kabe’nin temelleri yerin yedi kat altına kadar uzanır.

İlk tavaf ne zaman oldu?

 

Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin’in oğlu Muhammed, babası ile bir adamın arasında geçen ilginç bir konuşmaya tanık olduğundan söz eder. “Babam ile beraber Mekke’de Mescidi Haram’daydik. Babam Kabe’yi tavaf ediyordu, ben de onun arkasından gidiyordum. Birden babamın yanına bir adam yaklaştı ve şöyle dedi: ‘Ey Resulullah’ın oğlu! Sana bir şey sormak istiyorum’. Babam ise tavaf bitinceye kadar adamla konuşmadı. Daha sonra babam tavafını bitirdi ve Kabe’nin oluğunun (mizab) altında durdu. O adam tekrar geldi ve babama şunu sordu: ‘Kabe’yi tavafın başlangıcını soruyorum. Tavaf ne zaman, nasıl ve niçin yapılmıştır?’ Şam yöresinden geldiğini öğrendiğim bu adama babam şunları anlattı:”

“Yeryüzüne bir halife göndereceğim”

“Şam’lı kardeş, şimdi sana söyleyeceklerimi iyi ezberle ve doğru olarak anlat. Kabe’yi tavafın başlangıcı şöyledir: Allah meleklere, ‘Ben yeryüzüne bir halife göndereceğim’ dediği zaman melekler ona, ‘Ey bizim Rabbimiz! Halife, yer­yüzünü fesada uğratacak, orada kanlar akıta­cak, düşmanlıkta bulanacak, suç ve cinayet işleyecek kimselerden, yani bizden başkasın­dan mı tayin olunacak? Rabbimiz, o halifeyi bizim aramızdan seç’ şeklinde ısrar ettiler. Allah ise şöyle dedi: ‘Ben şüphesiz sizin bilme­diklerinizi de bilirim.’ “

Gökteki beyt

“Melekler bunun üzerine Rab’larına karşı yap­tıkları bu itirazdan ötürü, O’nun gazabını anlayarak Arş’a sığındılar. Başlarını yukarıya kaldırarak Allah’a yalvarmaya başladılar. Bu şekilde hiç durmadan saatlerce arşı tavaf etti­ler. Bu hareketlerinden ötürü Allah meleklere acıdı. Bundan sonra da Allah arşın altında dört direkli bir ‘Beyt’ (ev) koydu. Bu Beyt’in direkle­rini kırmızı yakuttan süsledi ve ona Beyt’üd Darrah adını verdi. Sonra da meleklere şöyle dedi: “Arşı tavaf etmeyi bırakın da bu Beyt’i dolaşın.’ Bunun üzerine melekler bu gökteki Beyt’in çev­resinde tavafa başladılar. (Bazı araştırmacılar Darrah’ın, gökte tam Kabe’nin hizasında bulunduğunu ve buna da Beyt’ül-Mamur denildiğini öne sürüyorlar).

Melekler Kabe’nin temelini kazıyorlar

Yine bir diğer İslam inancına göre, Âdem, cennetten yeryüzüne indirildiğinde, Allah onu teselli etmek için melekler aracılığıyla yeryüzüne bir beyt indirmişti. Melekler yeryüzüne inip Kabe için yedinci kata kadar varan bir temel kazdılar. Temele ancak otuz kişinin kaldırabileceği büyüklükte taşlar yerleştirdiler. Âdem de bu sağlam temelin üzerine cennetten indirilen beyti yerleştirdi. Ve onun çevresinde ilk tavaf eden kişi oldu.

 

Tufan’da kayboldu

Nuh Tufanı’nda ise Kabe’nin yeri kayboldu. Tufan’dan, Hz. İbrahim’in zamanına kadar yeri de belirsiz kaldı. Sadece Kabe’nin bulun­duğu alan biliniyordu. Bu yer de kırmızı topraklı ve sel sularının ulaşamayacağı kadar tümsek bir tepe durumundaydı. Yeri kesin olarak belli olmamakla birlikte, insanlar tarafından Kabe’nin yerinin bu bölgede olduğu biliniyordu ve tıpkı bugün olduğu gibi o zaman da yeryüzünün çeşitli yerlerinden insanlar Kabe’nin bulunduğu bölgeye gelip dua ederlerdi, ibadet ederlerdi.

 

Esrarengiz bulut

Bu durum Hz. İbrahim’in Allah tarafından Kabe’nin yeniden inşa edilmesiyle görevlen­dirildiği zamana kadar sürdü. Bu konuya iliş­kin kaynaklardaki bilgilere göre Kabe’nin Hz. İbrahim tarafından inşasında birtakım esrarengiz olaylar oldu. Sözgelimi Hz. İbrahim, Kabe’yi inşa etmek için Mekke’ye geldi­ğinde, yanında bir melek ve ‘Sekine’ adı verilen bir “şey” vardı. Sekine’nin ne olduğu konusunda çelişkili ve farklı bilgiler öne sürü­lüyor. Kimilerine göre, Sekine iki kanadı ve kedi başı gibi bir başı olan ve çok hızlı uçan bir “kuş” idi. Kimilerine göre ise Sekine’nin insan yüzüne benzeyen bir yüzü vardı ve bir tür inilti sesi çıkarırdı. Daha başkaları ise Sekine’nin hoş bir rüzgâr olduğunu öne sürüyorlar.

 

 

 

Trefwoorden:

03

JAN'14

Trefwoorden:

03

JAN'14

 

Allah’a Karşı Kulluk Görevimiz Olarak “Dua”

 

Sözlükte, “çağırmak, istemek, yardım dilemek” anlamlarına gelen “dua”; dinî bir kavram olarak, aciz ve zayıf olan kulun, bütün benliğiyle kudreti sonsuz Yüce Yaratıcı’ya yönelerek, hâlini O’na arz etmesi ve her türlü ihtiyacı için O’nun engin lütuf ve merhametine sığınmasıdır.

Acizliğini, zayıflığını ve fakirliğini itiraf eden kul, dua vasıtasıyla gücü her şeye yeten ve her şeyin sahibi olan Yüce Allah ile aracısız irtibat kurar, O’na niyazda bulunur ve O’nun himayesine iltica eder. İnsanın, edâ etmekle sorumlu olduğu tüm ibadetlerin, özü itibariyle kendisiyle Rabbi arasında irtibat kurmayı veya var olan irtibatın güçlenmesini hedeflediğini düşünürsek dua, bunu hemen ve dolaysız gerçekleştirdiği için Peygamber Efendimiz tarafından “ibadetlerin özü” (Tirmizî, Daavat, 1) olarak nitelendirilmiştir. Dua, ibadetlerin özü olması yönüyle insanoğlunun yaratılış gayesini de temsil etmektedir. Zira Yüce Yaratıcımız, insanları ve cinleri sadece kendisine ibadet etsinler diye yarattığını ifade buyurmaktadır. (Zâriyât, 56) “(Rasûlüm!) De ki: duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin!” (Furkân, 77) ifadeleriyle de Yüce Rabbimiz, bu gerçeğe işaret etmektedir.

Bize şah damarımızdan daha yakın olan ve içimizden geçirdiklerimizi bilen (Kâf, 16) Rabbimiz, bizleri kendisine dua etmeye çağırmakta ve dua ettiğimiz takdirde bunlara karşılık vereceğini haber vermektedir. (Bakara, 186; Mü’min, 14) Yüce Allah, kendisine, yalvara-yakara, gizlice, azabından korkarak ve rahmetini umarak (Arâf, 55-56), güzel isimleriyle (Arâf, 180), ihlas ve samimiyetle (Mü’min, 65), sabah-akşam (Kehf, 28), yan yatarken, otururken veya yürürken (Âl-i İmrân, 191; Yunus,12) dua edebileceğimizi bildirmektedir. Atıflarda bulunduğumuz ayet-i kerimelerde Yüce Rabbimiz, dua ederken dikkat etmemiz gereken hususları bizlere anlatırken, talim buyurduğu hâl üzere kendisine her yerde ve her zaman duada bulunabileceğimizi haber vermektedir. Kur’an-ı Kerim’de, peygamberlerin dilinden zikredilen dualara baktığımızda, Allah hakkında hüsn-ü zan sahibi olmamız gerektiğini (Meryem, 4, 48), duaya Yüce Rabbimizi övgü ve kusurlarımızı itirafla başlamamızın uygun olacağını öğrenmekteyiz. (Enbiyâ, 87; Kasas, 16)

 

Trefwoorden:

02

JAN'14

 

*Dünya işlerine dalıp ahiret işleri unutulacak, Allah’ın kitabıyla hükmetmek ayıp sayılacak.

*Sabah giyinen elbise başka akşam giyinen elbise başka olacak. Önünüze yemeklerden biri gelip diğeri gidecek ve Kabe’nin örtüldüğü gibi evlerimizin duvarları da halılarla süslenecek.

*Ümmetimin erkekleri şişmanlayacak ve semizleşecekler.

*Dedikodu yaygın bir hal alacak.

*Herkes ”kazanamadığından ve geçinemediğinden” şikayetçi olacak.

 
Trefwoorden:

31

DEC'13

 

 

Miladi yılın başlangıcı olan 11 Ocak aynı zamanda Mekke’nin Fethi’nin de yıldönümüdür. Allah’a isyanın neredeyse tavan yaptığı milâdî yılbaşı eğlencelerini ve noel çılgınlığını terk ederek, batı fikriyatına inat bu gece camilerimizi dolduralım ve ellerimizi Yüce Yaratıcımıza, zulüm gören dünya Müslümanlarının kurtuluşu için açalım.

 

Dualarımız; dünyanın bütün bölgelerinde acılarla iç içe yaşayan mazlum Müslüman kardeşlerimiz için olsun. Kokuşmuş batı düzeninin rezilliğinden, Mekke’nin fethinin getirdiği güzellikler sistemine dönme vaktidir artık. Çekilen çile ve acılar uyanışa vesile olsun, yeni yıllarımız mü’minler için diriliş yıllarımız olsun İnşaallah.

Trefwoorden:

28

DEC'13

Diam’s Müslüman  Gerçek Huzuru Buldu.

 

“Psikolojik ilaçlar beni tedavi edemedi, İslama geçtim” Açıklamasını yaptı.

 

Ailesi Kıbrıslı olan babadan, annesi Fransız olan sanatçının adı Mélanie Georgiades.

Diam’s olarak tanınıyor. 2008’de En iyi şarkıcı Ödülünü Alan Fransız rap sanatçısı Diam’s Müslüman oldu.

 

Fransız tv Kanalları Diam’sın Müslüman Olmasını Küçümsüyerek, Boşluğa düşmesi sonucu açıklamalarıyla örtbas etmeye çalışması sonucu.

Diams bu konuda aciklama yapti. Ben artık müslümanım, gerçek huzura kavuştuğum için çok mutluyum.

Trefwoorden:

26

DEC'13

Trefwoorden:

26

DEC'13

 Aşure için gerekli malzemeler
 
yarım kg. aşurelik buğday ( aşure ve keşkek için)
1 su bardağı nohut
1 su bardağı kuru fasulye
100 gr kuru kayısı, yıkanmış ve ufak ufak doğranmış
50 gr. kuş üzümü
100 gr. çekirdeksiz kuru üzüm
dilerseniz ufak ufak doğranmış kuru incir (incir aşurenin rengini koyulaştırdığı için isteğe bağlıdır)
 
Trefwoorden:

26

DEC'13

ABDEST NASIL ALINMALIDIR.

 

 

1. Önce kollar dirseklerin yukarısına kadar ssıvanır, sonra "Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya" diye niyet edilir.Ve Euzü billahimineşşey-tanirracim, Bismillahirrahmanirrahim" okunur. 

2. Eller bileklere kadar üç kere yıkanır. Parmak aralarının yıkanmasına dikkat edilir. Parmaklarda yüzük varsa oynatılıp altının yıkanması sağlanır.

3. Sağ avuç ile ağıza üç kere ayrı ayrı su alınıp her defasında iyice çalkalanır.

4. Sağ avuç ile buruna üç kere ayru ayrı su çekilir.

5. Sol el ile sümkürülerek burun temizlenir.

 
Trefwoorden:

25

DEC'13

 

Sefamerve'nin favori ürünlerinlerinden bir tanesi olan Dilber abiyeler yeni sezon imalatıdır. Tesettür giyim başlığı altında birbirinden hoş tasarımları sahip olan dilber kombinler sefamerve.com adresimizden satışa sunulmaktadır.

Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

25

DEC'13

 

Sefamerve.com mütedeyyin ve muhafazakar hanımefendilerin ihtiyaç duyduğu dış giyim ürünleri arasında olan pardesü modellerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Sefamerve.com özellikle inanca dayalı dini hassasiyetleri referans almıştır. Türkiye'nin bir numaralı online satış sitesi sefamerve.com bünyesindeki tesettür giyim ürünleri arasındaki dış giyim kategorisi adı altında pardesü modellerini siz değerli takipçilerimize sunmaktadır. Aramiss , Berrince ,Vavella ve Şükran gibi bir çok tesettür giyim firması ile çalışan sefamerve.com bir o kadarda güvenilirliği ilede bir çok kullanıcısının güvenini kazanmıştır.

 
Trefwoorden:

25

DEC'13Zemzem Tunik ve Gömlekler bir çok tesettürlü hanım tarafından yoğun ilği görmektedir. Farklı renk ve modellerde imal edilen tesettür tunik ve gömlek modelleri 49.90 tl ile başlayan fiyatlarla sefamerve.com adesinden sizlere sunuluyor.

Ürünleri görmek için tıklayın...


Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..

 

25

DEC'13SM Özel Tasarım Kombinler siz tesettürlü hanımlara özel olarak sefamerve.com adresimizden sizlere sunuluyor.

Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

24

DEC'13Trend renkler kullanılarak üretilen kombinler,farklı tasarımı ile görenlerin dikkati ilk bakışta çekmektedir.Kombinler,indirimli olarak Türkiye'nin güvenilir tesettür giyim adresi sefamerve.com'da satılmaktadır. Yeni sezon elbise modelleri 59.90 TL den başlayan fiyatlarla.

24

DEC'132014 Berrince Kaşe Kabanlar kış mevsimine adım attığımız son günlerde siz sefamerve.com takipçileri ile buluşuyor. Farklı renk ve modellerde ki pardesü, kap ve feraceler her zevk ve beğeniye uygun şekilde tasarlanmaktadır.
 Tesettür giyim başlığı adı altında olmassa olmazlardan olan pardesü ve kaplar bir çok tesettürlü hanım tarafından yoğun ilgi görmektedir.
 Yeni sezon pardesü modelleri model ve renk bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir.Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

24

DEC'13Sefamerve ald tunik modelleri yeni sezonda farklı modelleri ile dikkat cekiyor. Ekose desenli, krep kumaşdan üretilmiş tuniklere kot tunikler eşlik ediyor. Tesettür giyim ürünleri arasında yoğun ilgi gören ald tesettür tunik modelleri sefamerve.com adresimizden sizlerle buluşuyor.
Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

24

DEC'13


Sefamerve Tesettür Eşofman modelleri, Genç tesettürlü kardeşlerimizin spor yaparken rahat kullanmalari amaciyla üretilmistir. Tesettür eşofman rahatlığı ve hoş görünmü bir arada sunmaktadır. Farklı renk ve modellerdeki tesettür eşofmanlar tesettür giyim ürünleri arasında yoğun ilği görmektedir.
     2014 Tesettür eşofman modelleri devamlı güncellenmektedir. Her zevke uygun tesettür eşofmanlar spor ve yürüyüşlerinizde size büyük kolaylık sağlayacaktır.Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

24

DEC'13

 

Tesettür Kombin Önerileri 2014

Yeni sezonda kombinlerinizde ilham verecek sefamerve elbise modelleri bugün sizlerle paylaşmak istedik. Rahat bol kesim ve hatları gizleyen elbiseleri her kadın gibi biz de çok beğeniyoruz. Uzun elbiselerde model ve tasarım olarak kadınların daha rahat ettiğini biliyoruz.

Elbiseleri kombin bakımından mütedeyyin ve muhafazakar bayanların yanı sıra tüm hanımların da rahatlıkla kullanabileceği bir kreasyon olarak düşünebiliriz. Rahat ve bol elbiselerin yaka kısmında derin bir açıklık varsa eğer; bunu izale etmenin yolu da, ince boğazlı bir triko gömlek, ya da bir flar yardımı ile kapatmanın mümkün olabilmesidir.

Tesettür giyim bir bütündür. Hanımlar için giyim kuşam; duyguları, düşünceleri ve davranışlarıyla örtüştüğünde, kendisini en iyi şekilde ifade edebilmektir. 

 
Trefwoorden:

23

DEC'13

 

Sefamerve 2014 Ferace Modelleri

Hanımların evden dışarıya çıktığında, sokakta, caddede, çarşıda pazarda, üzerine geçirdikleri dış giyim ürünü olan feraceler, yeni sezonda en şık modellerle karşımıza çıkıyor. Tesettürlü hanımlarınn daha çok tercih ettiği feraceler, yöresel olarak birçok şehirde de özel olarak kullanılmaktadır.

Ferace önceden kırsal bir kıyafet olmakla birlikte, zamanla kentli kadınların favori dış giyim kıyafetlerinin başında geldiğini de gözlemliyoruz. Feracede dikkat edilen husus bol kesimli olması ve hatları kapatmasıdır.

Feraceyi pardesüye de benzetenler vardır.Ferace modelleri yakasız, bol, etekleri topuklara kadar uzun olduğu kadar, aynı zamanda da genellikle siyah renk olarak kullanılır. Fakat siyaha yakın kahverengi ve buna benzer renkler de tercih edilebilmektedir.

 
Trefwoorden:

21

DEC'13

21

DEC'13

Farklı renk seçenekleri,kesimi  ve kalitesi ile Şükran Pardüse Kaplar indirimli olarak  Türkiye'nin en güvenilir tesettür giyim merkezi sefamerve.com'da. Pardüse ve kaplar pamuk ve polyester karışımı kumaştan üretilmiştir. Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

21

DEC'13

 

2014 Yeni sezon Vavella Kaşe Kabanlar kış mevsimine adım attıgımız şu günlerde bir çok tesettürlü hanım tarafından yoğun ilgi görüyor. Vavella kaşe kaban modelleri şık görünümü ve geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Tesettür giyimde dış giyim ürünü olan kaşe kabanlara sitemizden rahat ve güvenilir bir şekilde erişebilirsiniz. Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

21

DEC'13

Sefamerve ald tunik modelleri yeni sezonda farklı modelleri ile dikkat cekiyor. Ekose desenli, krep kumaşdan üretilmiş tuniklere kot tunikler eşlik ediyor. Tesettür giyim ürünleri arasında yoğun ilgi gören ald tesettür tunik modelleri sefamerve.com adresimizden sizlerle buluşuyor.Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz..  

http://www.sefamerve.com
http://www.fb.com/sefamervecom

18

DEC'13

Bol Giyinmeyi Seven Hanımlara Özel Bol ve Uzun Tunik Modelleri

Tesettür giyimde hanımların kıyafet seçimlerinde de en büyük ölçü tercihi, rahat ve bol modellerden yana olmalıdır. Kilolarından çok memnun olmayan hanımlara tavsiye önereceğimiz elbise, tunik ve gömlek tercihlerinde bol modeller giymeleri, onları bu problemden kurtaracaktır. Yenş sezonda en hoş, en güzel salaş ve uzun tunik modelleri araştırdık. Miss sey tunik modelleri sezonun trendlerini taşımakta. 2013-2014 sonbahar kış sezonunda en çok konuşulan ve tercih edilen tunik modelleri miss sey tunik modellerinde görüyoruz. Ayrıca kaz ayağı ve kamuflaj desenli modeller de öne çıkan parçalar arasında bulunmaktadır.

İki parça asimetrik kesim bol tunik modelleri, hoş ve rahat görünümü ile seçimleriniz arasında üst sıralarda olacak niteliktedir. Özellikle siyah üzerine tasarlanan tunikler, yeni sezonda kış mevsimi için en ideal renklerin başında gelmektedir. Hanımlar arası toplantılarınızda şık tunik modellerini farklı bir stil oluşturmak için de tercih edebilirsiniz.

Yeni sezonda en trend tunik modelleri bol ve uzun tuniklerdir. Ekose desenli belmando kumaştan üretilmi simetrik kesimli tuniklerde tesettürlü hanımlar tarafından yoğun ilği görmektedir.

Trefwoorden:

17

DEC'13

    

 

 Tesettür giyim stil danışmanı Esra Seziş Hanım her ay siz sefamerve.com takipçilerimiz için en beğendiği kıyafetleri seçiyor. Yeni sezonda ilk seçimlerini yapan Seziş, Safiye Ekiz Hanımefendinin tasarımlarından bir kaç tanesini seçti. Oldukça hoş olan tasarımlarda canlı resim baskılı tunikler, kürk ve kurdele detayı olan fuşya bir tunik, ve siyah püsküllere sahip olan altın rengi kemer ile canlandırılmış, saks rengi bir tunik seçmiştir. Oldukça şık olan safiye ekiz tesettür giyim koleksiyonunu sefamerve.com adresimizden takip edebilirsiniz.

Trefwoorden:

16

DEC'13

 

Tesettürlü hanımların kıyafet tercihlerinde en büyük ölçü tercihi, rahat ve bol modellerden yana olmalıdır. Özellikle kilolarından çok memnun olmayan hanımlara tavsiye edilecek elbise, tunik ve gömlek tercihlerinde bol modeller giymeleri, onları sıkıntıdan kurtaracaktır. 

Ald uzun tunik modelleri sezonun trendlerini taşımakta. 2013-2014 sonbahar kış sezonunda en çok konuşulan ve günümüz trendine damgasını vuran, manzara desenlerinden günbatımı ve sonbahar tunik modellerinde görmekteyiz. Ayrıca kaz ayağı desenli modeller de öne çıkan parçalar arasında bulunmaktadır.

Yeniz sezonda belmando kumaşından üretilmiş, iki parça asimetrik kesim uzun tunik modelleri, modern ve rahat görünümü ile tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında olmalıdır. Özellikle siyah üzerine tasarlanan tunikler, kış sezonu için en ideal renklerin başında gelmektedir. Hanımlar arası toplantılarınızda şık tunik modellerini farklı bir stil oluşturmak için de tercih edebilirsiniz.

Sonbahar, kış, trendler ve kombinler. Stil ve şıklık deyince bu kavramlar tüm tesettürlü hanımların ilk konuştukları gündem konularını almaktadır. 

Trefwoorden:

14

DEC'13

 

Sefamerve.com en hesaplı kaban modellerini siz hanımlara sunuyor..

Yeni sezona girdiğimiz şu günlerde bastıran soğuk havalarla birlikte kış sezonu resmen başlamış oldu. Bu mevsimde hanımların en fazla ihtiyaç duyduğu dış giyim ürünlerinden biriside kışlık pardesü modelleri, kaban ve kap modelleridir. Son günlerde güneş ve soğuk havanın aynı anda ortaya çıkması kıyafet seçimimizi alt üst etse de, bu havaların en güzel tercihi kabanpardesü ve kaplardır.

Kapları güneşin bir açıp bir kapandığı yumuşak havalarda tercih edebilirsiniz. Özellik sert rüzgarların ve düşen sıcakların bize kar havasını anımsattığı günlerde ise içinizi ısıtacak sıcak kaban ve pardesü modelleri ise kurtarıcınız olacaktır.

Pardesü, kaban ve kap modellerinde sezon indirimi erken başladı.

Yeni sezon kış indirimleri çok erken başladı. Sevilen tesettür giyim sitesi Sefamerve.com‘da, kışlık kabanpardesü ve kap modelleri de indirimli olarak satışa sunulmaktadır.

Bizde bu sebeple kışa uygun satın alabileceğiniz en hesaplı ve birbirinden şık kabanpardesü ve kap modellerini seçtik. Eğer henüz kış alışverişinizi yapmadıysanız Sefamerve‘nin kışlık kaban, pardesü ve kap modellerinden birini mutlaka incelemelisiniz. Sefamerve.com’da yeni sezon kabanlar 59.90 TL‘den, pardesüler 239.90 TL‘den, kaplar ise199.90 TL‘den satılmaktadır.

               

Trefwoorden:

14

DEC'13

 

Yeni sezon tesettür elbise ve tunik modelleri şimdi Sefamerve.com’la kapınıza geliyor.

Biz tesettürlü hanımların dilediği modelleri uygun fiyata bulması oldukça zordur. Özellikle kış sezonunun başladığı şu günlerde mağaza mağaza dolaşma zorluğu çekmeden oturduğunuz yerden alışveriş imkanı sunan online alışveriş siteleri hayatımıza büyük bir kolaylık getirmiş durumda.

Yeni sezonla birlikte yıl sonuna özel yapılan büyük indimler bu alışveriş deneyimini daha da keyifli hale getiriyor. Bizde yılın son günlerinde online alışveriş sitelerinde neler var neler yok gezmeye ve kaçırılmayacak indirimlerden sizleri haberdar etmeye karar verdik. İlk durağımız ise sevilen online alışveriş sitesi sefamerve.com'da…

Sefamerve.com‘da satışta olan tunik ve tesettür elbise modellerine hayran kaldık. Birbirinden şık ve zarif elbise ve tuniklerin fiyatı da oldukça hesaplı. Şimdi gelin, 49.90 TL ile 89.90 TL arasında değişen fiyatlarla sizlere sunulan elbise modelleri online olarak sitemizden erişebilirsiniz.

Trefwoorden:

12

DEC'13

Sefamerve Yazip 5 adet hediye şal kampanyası kazanan kardeşlerimiz.

12

DEC'13

Trefwoorden:

12

DEC'13

  

  Tesettür giyimde özel gün ve gecelerde abiye kıyafet tercihiniz kadar eşarp şal, ayakkabı ve aksesuar tercihleriniz de çok önemlidir. Eğer elbiseniz ışıltılı ve desenli bir tasarım ise mümkün olduğunca tüm aksesuarlarınızı sade modellerden tercih etmenizi öneririz. İnce zarif bir bileklik, sade bir yüzük ve tek renk eşarp ya da şal seçmeniz modern ve zarif görünmenizi sağlayacaktır. En önemli detay ise desenli, iki renkli ve ışıltılı bir kıyafet üzerine asla desenli bir ipek eşarp seçmeyin. Sade bir şal size elagan bir tarz sağlayacaktır.

    Yeni sezonda düğünler, nişanlar, kınalar… Tüm özel davetler için en şık abiye modellerini tercih etmek isteriz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda,abiye tercihlerinize özel stil önerilerimizi paylaşacağız. Renkler, modeller ve kumaşlar abiye kıyafetler seçimlerinizde dikkat edeceğiniz en önemli konuların başında gelmektedir.

 
Trefwoorden:

11

DEC'13

 

Biletlere erişmek için tıklayınız.

 

 

    Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf 1 Mart Cumartesi günü Arena Mega'da Sefamerve’nin Sponsorluğunda düzenlenecek olan Özel Konseriyle İstanbula geliyor !

 

   Müzik teorisi ve Orta Doğu makamları hakkında geniş bilgilere sahip olan Azerbaycan asıllı sanatçı, güçlü yorumu ile başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve Uzak Doğu'da ciddi bir dinleyici potansiyeline sahip.   1 Mart cumartesi günü ARENA MEGA’da sahne alacak Sami Yusuf konserinin biletleri sadece ''www.sefamerve.com'' adresimizden satışa sunulacaktır.

 

Azerbaycan asıllı ‘Sami Yusuf’ Temmuz 1980 tarihinde Tahran'da doğmuş, müzisyen bir ailede yetişmiş ve müzik hocalığını daha genç yaşlardan itibaren babası yapmıştır. Henüz on sekiz yaşındayken dünyanın en prestijli müzik kurumlarından biri olan Londra Kraliyet Müzik Akademisi’nde bestecilik alanında çalışmalarını yürütmek için burs kazanmış genç bir müzisyen, 7 den 70 e değişik kültür ve milletlerden hayranı olup, sıcak ve sempatik tavırlarıyla da dinleyicilerinin beğenisini topluyor.  

Biletlere erişmek için tıklayınız.

 

Trefwoorden:

11

DEC'13

Uluslararası medya şirketi Red Herring teknolojik yenilikleri göz önünde bulundurarak seçtiği Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi listesinde ülkemizden 4 internet/teknoloji şirketi kazandığını daha önce paylaşmıştık.

Dört şirketin arasında buluna SefaMerve Red Herring’in Global 100 değerlendirmesinden de ödül ile dön. Kaliforniya’da yapılan Red Herring Global 100′de bu yıl ülkemizden ödül alan tek firma olan SefaMerve, Facebook’ta 2.5 milyon beğenisi ile dikkat çekiyor.

Muhafazakar kesime hitap eden ürünler sunan e-ticaret şirketi, Facebook’ta ürettiği içerik ile kazandığı beğeni sayısı haricinde hedef kitlesine uygun içerik üreterek Facebook’ta yüksek konuşulma sayısına sahip. Facebook’ta bu yoğunlukta kişiye ulaşan SefaMerve site trafiğinin yarısını da buradan sağlıyor.

 
Trefwoorden:

10

DEC'13

 

Giyim sektörünün Facebook’taki en beğenilen sayfası olan Sefamerve’nin 2 milyon 602 bin 32 hayranı var. En yakın rakibine yaklaşık 1 milyon beğeni fark atan sayfa, etkileşim konusunda da başarılı. Sayfa üzerinden aktif bir müşteri ilişkileri yönetimi gerçekleştiren Sefamerve, günde ortalama 20 içerik paylaşıyor.

93 bin 418 kişinin hakkında konuştuğu sayfanın hayran sayısı %2,41 oranında artıyor. Bu da sayfanın aylık 61 binden fazla yeni beğeniyi ortaya çıkaran bir performans yakalamasına neden oluyor. Sefamerve aynı zamanda Aker Eşarp ile birlikte listenin en yüksek BQS skorunu (22) da elinde bulunduruyor.

Trefwoorden:

10

DEC'13

red-herring-global-top-100-sefamerve

 

Sefamerve.com Red Herring Global’a Türkiye’den Giren İlk Marka Oldu

 

Red Herring Global’in kazananları geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde düzenlenen özel bir gecede açıklandı. 1993 yılında kurulan teknoloji dergisinin 1996′dan bu yana her sene yaptığı değerlendirmelerde bu sene ilk kez Türkiye’den bir firma,Sefamerve.com, dünyanın en iyi yüz markasından biri olarak seçildi. Teknolojinin en prestijli ödülleri arasında yer alan “Red Herring Global Top 100” dünya çapında en çok gelecek vadeden yeni iş modellerinin fark edilmesi için büyük önem taşıyor.

Küresel medya kuruluşu Red Herring, her yıl öncelikle binlerce firma arasından kıtasal ölçekte ilk 100’e giren girişimci markaları belirliyor. Büyüme potansiyelleri, vizyonu ve yenilikçi özellikleri değerlendirilerek Asya, Avrupa ve Amerika kıtasında ilk 100’e giren markalar ise “Red Herring Global Top 100”de yer alabilmek için yoğun bir çalışma temposuna giriyor.

 
Trefwoorden:

09

DEC'13

Kanada Polis Teşkilatı Müslüman Tesettürlü Bayan Polis Memurlarının Başlarını Örtmeleri İçin Özel Başörtüsü Tsarlattırdı. 

  Sevgili Kanada tesettürlü bayanları oldukları gibi kabul ettiğiniz için sizi çok seviyoruz. Edmonton polis teşkilatı polis gücüne katılmak isteyen tesettürlü bayanlar için yeni tasarımları onayladı. 

Polis teşkilatı tesettür tasarımı yapan bir terzi ile anlaşıp, herhangi bir tesettürlü bayanın polis gücüne rahatlıkla katılması için aşağıda görüldüğü gibi özel bir çalışma yaptırdı. 

Trefwoorden:

07

DEC'13

 

Sefamerve tunik modelleri hem şık hem de hesaplı.

Tesettür giyimin Türkiye'de bir numaralı online alışveriş sitesi Sefamerve.com‘da yeni sezon heyecanı başladı. Sezon yenilendi ama fiyatlar eskide kaldı. Özellikle mevsim farketmeksizin tüm tesettürlü bayanların tercihi tunik modelleri ve tesettür elbiseler çok özel fiyatlarla satışa sunuldu.

Trefwoorden:

07

DEC'13

   

Sefamerve abiye elbise modellerinde tercihiniz şifon ve uçuş uçuş bir modelden yana ise, modelin baskın bir tasarım olmasına dikkat edin. Şifon kumaşlardan yapılan abiye elbiselerde işlemelerin ve modelin çok sade olması kıyafetin normal bir elbise görünümünü verebilir. Bu sebeple daha belirgin işlemelerden tasarlanan modeller şifon abiyelerde öncelikli tercihiniz olmalıdır.

   Model seçimiz kadar renk seçiminiz de çok önemlidir. Sizi solgun ve cansız gösterecek renklerden uzak durmalısınız. Sezonda en çok öne çıkan renkleri göz önüne alarak size en yakışacak rengi tercih edebilirsiniz.

 
Trefwoorden:

07

DEC'13

 

Kışla birlikte, soğukların yanı sıra kar, yağmur suyu ve yer yer çamurun da hakim olduğu yerlerde, kullandığımız ayakkabıbot ve çizmelerinönemini umursamazdan gelecek kimse bulunmaz sanırım. Özellikle insan soğuğu ayaktan alır ve bütün vücuduna yayılır. Bu açıdan ayaklarımızı kışlık ayakkabıbot ve çizmelerle korumanın derdine düşeriz. Bu yazımızda birbirinden güzel, birbirinden şık ve zarif kışlık botlar üzerinde duracağız.

Hanımlar kullandıkları kıyafetler için ne kadar özen gösterirlerse, kullandıkları ayakkabı, bot ve çizmeler için de o derece itina gösterirler. Madem ki kışla kapı kapıyayız. O halde hanımefendiler kışlık kıyafetlerine en uygun botları da seçmeyi ihmal etmemelidirler.

Trefwoorden:

06

DEC'13

 

Tesettür Giyim Kombinleri 2014 Kış

Kış kapıda… Karlı ve soğuk günler artık çok yakın. Kış mevsimini sevenlere kat kat giyinmek ayrı bir güzel.

Gömlekler, trikolar, kabanlar hepsi üst üste giyilse de duruş ve görünüm olarak doğru parçalar seçilmelidir. Bugüne özel, giyim zevki olan hanımlar için şık kombinler hazırlayarak sezon renkleri ile doğru giyinmenin stil ipuçlarını vereceğiz.

Trefwoorden:

06

DEC'13

 

İçinde bulunduğumuz safer ayının bela ve musibet ayı olduğu yönünde (teşe’üm-uğursuzluk) söylentileri vardır halk arasında. Bu söylentiler doğru mudur? Safer ayı bir bela, musibet ayı mıdır? Söylendiği gibi bu ayda hastalıklar yağmur gibi yağar, bela ve musibetler fırtına gibi savrulur mu?

Bilindiği üzere İslam’da bir tefe’ül anlayışı vardır, bir de teşe’üm yorumu söz konusudur.

-Tefe’ül, herhangi bir gün ve vakitten, olay ve görüntüden iyi manalar çıkarmak, hayırlı sonuçlar gelebileceği yolunda ümit dolu yorumlarda bulunmaktır…

-Teşe’üm ise bunun tam aksinedir. Olaylara ve görüntülere kötülük getireceği yolunda yorumlarla bakmak, hayırsız şeylere işaret olduğunu söyleyerek ümitsizlik ve uğursuzluk duygusu yaymak..

Ağaca güvercin konarsa iyilik manasına alıp o gün ümitle işine devam etmek, baykuş konarsa kötülük geleceğine işaret sayıp o gün yapacağı işten vazgeçmek gibi..

Ancak, güvercini iyiliğe işaret saymakta bir mahzur olmadığı halde baykuşu kötülüğe işaret saymakta mahzur vardır. Çünkü iyilik yorumları yapmak bir tefe’üldür. Tefeül ise caiz görülmüştür.

 
Trefwoorden:

05

DEC'13

 Mevsimlerdeki ani ısı kaybı ile birlikte, yavaş yavaş trençkot mevsimini de kapatıyoruz. Kışlık kabanlar artık tüm hanımların gündeminde giriş yaptı.

2014 kış sezonunda birçok kumaş çeşidi ile tasarlanan kaban modellerini mağazalarda görebilmekteyiz. Kaban alışverişinize çıkmadan önce hangi rengi almak istiyorsanız ona karar vermelisiniz. Siyahlar, kahveler, lacivertler ilk aklınıza gelen renkler olsa da, bunlara alternatif gri, mercan ve bordo renkli kabanları da size önerebiliriz. Berrince bünyesinde barındırdığı kaban modelleri ile yeni sezonda birçok tesettürlü hanım tarafından yoğun ilği görmektedir.

 
Trefwoorden:

04

DEC'13

 

Tesettürlü hanımlar tarafından yoğun ilği gören şal kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Tesettürlü hanımların kullanmasının yanı sırai diğer hanımların da dikkatini çekerek, onların da zaman zaman kendilerine özgü olarak şal kullandıklarını da görmekteyiz.

Yeni sezona özel tasarlanmış şal modelleri özellikle tesettürlü hanımefendilerin son zamanlardaki gözde başörtülerinden birisidir. Şalı hepimiz kullanıyoruz. Özellikle sonbahar kış mevsiminde bayanların kullandığı şallar daha kalın olup, birbirinden güzel motif ve renk skalasıyla hanımefendilerin favorileri arasında yer almaktadır. Desa şal koleksiyonunda 3 farklı kumaş çeşidi kullanmış. Şal koleksiyonda yün, ipek ve kaşmir kumaşlar bizlere kullanım kolaylığı sağlıyor. Özellikle yün ve kaşmir modeller soğuk kış mevsiminde bizleri soğukta koruyan bir kalkan vazifezi görecektir. Bunun yanında ipekten üretilen şallarda tesettürlü hanılar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Trefwoorden:

03

DEC'13

 

Tesettür giyim ald tunik modelleri, yeni sezona birbirinden iddialı modellerle giriş yaptı. 2013-2014 Sonbahar Kış tunik modelleri ise, renk ve model bakımından oldukça zengin. Ald tunik kolek ile tüm hanımların beğenisini kazandı. Koleksiyondaki birbirinden hoş ve zarif tasarımlar mağazalarda yerini aldı bile.

Allday tunik modellerinde sezonun trendlerini görmekteyiz. 2013 İlkbahar Yaz sezonunda altın çağını yaşayan ekose kumaş, 2013-2014 Sonbahar Kış mevsiminde de görmekteyiz. Ald tunik modelleri günlük giyim tercihleriniz ve hafta sonu programlarınız için bir alternatif oluşturmakta. Simetrik kesim modeller, minimalist formlarda zarif tasarımlar ve plise detaylı özel kesim tunikler koleksiyonun dikkat çeken parçaları arasında.

 
Trefwoorden:

02

DEC'13

     

     Sefamerve tesettür şal bonesi, siz kardeşlerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda tasarlanmış patentli özel üründür. Şalı bol olarak doladığınızda kulaklarınızın ve boynunuzun gorünmesini engeller, arka kısmındaki fermuar ile dilediğiniz gibi ayar yapabilirsiniz. Şal bonesinde kullanılan lycra viskon kumaş, esnektir başınızı sıkmaz ve terletmez. Başınızı sıkmaması belirli bir süre sonra sıkmadan kaynaklı baş ağrınızı engeller. Kumaşın lycra oranları ve viskon oranları, hem şal bonesinin kaymasını engelleyecek, hemde kumaş dokusunun nefes alıp başınızı terletmemesi için özel olarak dokutulmuştur. Farklı renkleride mevcut olan tesettür boneler renk renk şallarınızıda bağlarken tercih edebilirsiniz.

Trefwoorden:

30

NOV'13

   

 

2014 Yeni sezon tunik modelleri farklı renk ve tasarımları ile siz tesettürlü hanımlarla buluşmaya devam ediyor. Genellikle krep ağırlıklı kumaşlardan üretilen sefamerve tunik modelleri farklı renk eşarp ve şal ile rahatlıkla kombin yapılmaktadır. Her mevsim tercih edebileceğiniz yeni sezon 2014 tunik modelleri kalitesi ve görünümü ile günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz rahat bir yapıya sahiptir. 

 
Trefwoorden:

27

NOV'13

 

Tesettür giyim modelleri arasında en fazla tercih edilen ferace modelleriözellikle son dönemde tesettürlü bayanlar tarafından sıkça kullanılmaya başlandı. Hem günlük hem de özel günlerde kullanıma uygun feraceler başta siyah olmak üzere farklı renk ve modellerle tesettür markalarının ve butiklerin vitrinlerinde yerini aldı. Özel tasarım feracelerden taşlı feracelere, sade modellerden işlemeli modellere kadar sayısız farklı çeşidi bulunan feraceler özellikle sefamerve.com adresimizden siz değerli takipçilerimize sunulmaya devam ediliyor.

Yeni sezon ferace modelleri siz değerli takipçilerimiz için uygun fiyatlarda ve bir çok zevk ve beğeniye uygun bir şekilde sunulmaktadır. Sitemizin bünyesinde bulundurduğu ferace modelleri siyah renkte olduğu gibi farklı renklerde de ferace modelleri bulunmaktadır. Dilber abiye modelleri farklı renk ve tasarımları ile tesettürlü hanımlar tarafından yoğun ilği görmektedir. Yarasa kol feraceler farklı tasarımları ile hoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

 

Trefwoorden:

26

NOV'13

      Yeni sezon etek pantolon modelleri mevsim değişikliği yaşadığımız şu günlerdeoldukça yoğun ilgi görmektedir. Tesettür giyime uygun bir çizgiye sahip olan    pantolon etek modelleri; hem etek hem de pantolonu aynı anda giymeyi seven tesettürlü hanımların en gözde parçalarından olmayı bu yaz da sürdürmekte. etek pantolonlar genci yaşlısı, tesettürlü olmayan hanımların da severek giydiği etek gibi açılma riski olmayan, pantolon gibi sıkmayan/daraltmayan konforlu ve rahat giyim ürünleridir. 

   

 
Trefwoorden:

25

NOV'13

“SefaMerve Özel Tasarım Kombinler” Yeni Sezon için Şık Bir Seçim

Tesettür giyim tunik modelleri yeni sezonda hiçbir yerde bulamayacağınız özel tasarım kombinler, şimdi sadece SefaMerve.com‘da!

Tunik modellerinin iddialı parçaları arasında ise dökümlü tunikler, uzun tunikler, ald tunik modelleri göze çarpıyor. Hem sade hem şık, geleneksel olduğu kadar avangard tasarımlardan oluşan koleksiyonda krep ve şifon ve belmandolar ön plana çıkarken ekose desenleriyle de fark oluşturuyor.

Tunik modelleri günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz bir kullanıma sahiptir. Her renkte ve beğeninize uygun modeller siz sefamerve.com takipçileri ile buluşuyor.

Trefwoorden:

23

NOV'13

         

   Tesettür giyim ürün yelpazesini genişleterek tesettürlü hanımların zevk ve beğenilerine özen göstererek kendi bünyesinde yenilikler oluşturmaya devam ediyor. Bir çok tesettür firması birbirinden güzel modellerde ve renklerdeki elbiselerini siz değerli takipçilerimiz ile buluşturuyor. 

Trefwoorden:

18

NOV'13

 

Tesettür giyim konusunda model bakımından firmaların son zamanlarda beraber çalışmış olduğu tasarımcıların da etkisi ile bir çok hanımın beklentisine uygun abiye modelleri satışa sunuluyor. İlerleyen zamanlarda tesettür giyim kıyafetlerine erişim kolaylığı oldukça ilerlemiştir, gerek e-ticaret gerekse magazalarda tesettürlü hanımların istek ve beğenilerine hitap edecek ve memnun kalacaklarını sağlayacak bir çok kıyafet bulunmaktadır.

 

15

NOV'13

Tesettür giyimde dış giyim kategorisi altında olan kaplar tesettürlü bayanların son yıllarda en çok tercih ettiği kıyafetlerden biri olan kap modelleri 2013 yılında da yepyeni modelleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şükran Ka Modelleri sezonunda birbirinden şık ve modern en hoş stilleriyle mütevazi giyim tarzını benimseyen bir çok bayan tarafından sıkça tercih ediliyor.Şükran kap modelleri 2013 sezonunda da en modern ve şık tasarımlarda yeni koleksiyonuyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tesettürlü bayanların uzun pardesüler yerine tercih ettiği diz kapağı altında biten kap modelleri son yıllarda sıkça tercih ediliyor.

Trefwoorden:

14

NOV'13

     

  Tesettür giyim konusunda yaklaşık iki yıldır hizmer veren sefamerve.com elbise, kap, tesettür eşofman, keçe pardesü  gibi bir çok kategoride ürün sergileyen sefamerve.com yeni sezonada oldukça iddalı girmiş bulunmakta. Yeni sezonda da bir çok tasarımda ürünü bir arada bulabilmek adına,içlerinden en güzelini seçebileceğiniz tesettür elbiselerini bir araya getirdi.Kalitesi ve görünümü ile bir çok tesettürlü hanım tarafından yoğun ilgi gören kıyafetler aynı zamanda da uygun fiyatlardadır. Muhafazakar bayanların vazgeçilmezi haline gelen elbise modellerimiz günlük yaşamımızın her anında birkaç aksesuar ile göz alıcı hale getirebilirsiniz.

 

Trefwoorden:

13

NOV'13

 

Tesettür giyim konusunda örtülü kardeşlerimizi sevindircek gibi gözüken tesettür eşofman rahatlığı ve hoş görünümü sizler için bir arada sunuyor. Bir çok tesettürlü kardeşimizin sıkıntısı olan konuya yardım niteliğinde olan tesettür eşofmanlar farklı renk ve modellerde sefamerve.com adresimizde sizlerle buluşuyor. Bir çok tesettürlü hanım tarafından tercih edilen eşofmanlar spor yaparken sizleri sıkıp bunaltmadan rahatlıkla hareket etmenizi sağlar.

Trefwoorden:

04

NOV'13

Trefwoorden:

04

NOV'13

“Adalet ve ahlaklı bir toplum hicret ile birlikte gelmiştir…”

Hicretin neticesinde Hz. Peygamber, adalete ve ahlaka dayalı yeni bir toplum inşa etmiş, Medine’de inşa edilen bu örnek toplum modeli kısa zamanda etrafa yayılmış ve Mekke’nin fethiyle taçlanmıştır. Sevgili Peygamberimiz, hicretin ardından Yesrib’de farklı kesimlerle görüşerek toplumsal bir sözleşme gerçekleştirmiş, böylece barış ve huzur içerisinde bir arada yaşanan yeni bir şehir olarak Yesrip, Medine’ye dönüşmüş ve İslam Medeniyetinin nüvesi teşkil etmiştir. Bu nüveden bütün insanlığı aydınlatan bir medeniyet doğmuştur. İşte İslâm kültür ve medeniyeti açısından bir dönüm noktası olması sebebiyle hicretin gerçekleştiği tarih, Hz. Ömer’in halifeliği döneminde Hz. Ali’nin teklifiyle, hicrî takvimin başlangıcı kabul edilmiştir.

Trefwoorden:

02

NOV'13

   

Huzur Sokağı dizi çekimlerinde kullanılan kıyafetler sefamerve.com adresinde siz tesettürlü hanımlar için satışa sunuluyor. Büyük beğeni ile takip ettiğiniz huzur sokağı karakterinin giydiği tesettür elbise, tunik ve kap modelleri farklı renk ve modellerde beğeninize sunuluyor. Beğendiğiniz karakterlerin kıyafetlerine artık sizde sefamerve.com adresimiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Trefwoorden: