16

SEP'14

Sefamerve bayram indirimine erken başladı.. Elbise fiyatları inanamayacağınız kadar çok düştü.

15

SEP'14

 

Yaklaşan kurban bayramıyla birlikte sevdiklerimize gönderebileceğimiz mesaj arayışları da başladı. İşte Sefamerve sizler için birbirinden anlamlı mesajları biraraya getirdi.

15

SEP'14
 
 
2014 Yılı Kurban Bayramı arefe günü 3 Ekim Cuma gününe denk geliyor. Kurban Bayramı ise 4 Ekim Cumartesi günü başlayacak ve 7 Ekim 2014 Salı günü sona erecek. Kurban Bayramı Tatiline az bir zaman kaldı. Yaklaşık 1 ay sonra Kurban Bayramı Tatiline geleceğiz. Ramazan Bayramından sonra dört gözle beklediğimiz bu bayramın bir diğer özelliği de Hac İbadetininde bu ayda yapılmasıdır.
 

13

SEP'14
 
Din Nedir?
Din, Allah tarafından konulmuş bir kanundur. İnsanlara, yaratılış gayesini ve varoluş hikmetini bildirir. Yüce Rablerine karşı ne şekilde ibâdette bulunacaklarını öğretir. İyi ve faydalı şeyler yapmaya sevkeder, zararlı işlerden de alıkoyar.

12

SEP'14
 
EFENDİMİZ SAV BUYURUYOR;
  ‘’Üç mescidin dışında hiçbir mescide şeddi rihal (yolculuk) edilmez mescidi haram,mescidi nebevi,mescidi aksa.Mescid-i Aksa’da yapılan ibadete beşyüz, Mescid-iNebevi’de yapılan ibadete bin, Mescid-i Haram’da yapılan ibadete yüzbin, sevap vardır..’’‘’Evimle minberimin arası Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim de Cennet bahçelerinin üzerindedir .‘’Vefatımdan sonra beni ziyaret eden, beni hayatımda ziyaret eden kimse gibidir, selamını vasıtasız ben alırım.’’ ‘’Kabrimi ziyaret eden kimse için Kıyâmet günü şefaatçi olmak benim üzerime vazifedir.’’ "Kim Allah için hacceder de kötü söz ve davranışlardan sakınırsa, annesinin onu doğurduğu günkü gibi günahlarından arınmış olarak döner." 
 

12

SEP'14
 

 

“Bazı insanlar var ki şeytanın dostudurlar. Farkında olmasalar da şeytan tarafından çok sevilirler. Bunlardan olmamak lazım. Aşağıda sayacağım özelliklerden biri bizde varsa bir an tövbe edip bu halden sıyrılalım. O halde soralım şeytan kimleri sever.

 

11

SEP'14

 

Haftanın her günü izlediğimiz en az bir dizi var. Misafirliğe gidecek olsak dizimizin olmadığı bir akşama denk getirmeye çalışıyoruz ziyaretimizi. Biri gelecek olsa evimize, dizimiz başlamadan kalkıp gitse diye saate dikiyoruz gözümüzü. 

11

SEP'14

 

Ev dekore etmek çok güzel bir şey.İnsanın yaşadığı mekanı kendi zevkine göre döşemesi estetik olduğu kadar eğlenceli de…Ama bu konuda yanlışlarımız var sanki.Mesela evimizi dekore ederken  gözümüze hoş geliyor diye eşyaya hizmet edecek  bir düzen kurabiliyoruz.

10

SEP'14

 

Mekkeliler Habeşistan’a giden Müslümanları orada da rahat bırakmadılar. Habeşistan’a heyet gönderip Habeş hükümdarı nezdinde girişimde bulunarak Müslümanların iade edilmesini sağlamaya çalıştılar

10

SEP'14

 

Ey Oğul! Başkalarının kötülüklerine nefsinin ve hevânın gayretleri ile karşı çıkma. Bilakis, imanınla karşı çık. İman ölçülerinle karşı koy. İman batıla karşı koyar, karşı çıkar. Kati-sarsılmaz bilgi ve inanç  şüpheleri izale eder, giderir. Aziz ve Celil olan Allah ise yegane yardımcıdır. O, sana yardım eder ve seninle övünür.
 

09

SEP'14

 

Kim bir yetimin başını Allah rızası için okşarsa ...
“Allah’a ibadet edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere…iyi davranın.” (Nisa-36)
 

09

SEP'14

 

Büyü veya sihir, bir takım acaip işler vasıtasıyla, başkaları üzerinde tesirler meydana getirmektir. Sihrin gözbağcılık denilen gerçek olmayan çeşitleri yanında, gerçek netice ve etkileri olan çeşitleri de vardır. Ancak,, mahiyeti ve nasıl etki yaptığı bilinememektedir. İslam dini, sihri inkar etmemiş; fakat itikadı bozduğu, tevhid inancına zarar verdiği, kötüye kullanıldığı ve kontrolü mümkün olmadığı için yasaklamıştır.
 

08

SEP'14

“Göklerin ve yerin yaratılışında , gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için gerçekten açık,ibretli deliller vardır.” (Al-i İmran suresi,ayet 190)
 
Tefekkür;Allah(c.c.)’ın yarattıklarını düşünmektir.
 

08

SEP'14

04

SEP'14

 

Salâvatta şifâ var. Kabul olunmuş bir duâ; ne büyük bir devâ… “Allahım, Hz Muhammed (asm) ve âline rahmet eyle”
 
Derman arayışlarının ilk ve son durağı salâvat; dertler ve devâlar adedince rahmet tecellisi, bereket müjdecisi.
 

04

SEP'14

Insaniz, kuluz. Zaman zaman gerceklesmesini istedigimiz bir sürü dileklerimiz vardir. Bu dileklerimizin bazilari bir kac dakika icerisinde veya yillarca sonra gerceklesmektedir. Hic bikmadan Yaradan’a günlerce, aylarca, yillarca dua ederiz kabul olmasini dileriz.
 
 

 

03

SEP'14

 

 
Öncelikle şunu söyleyelim; ebeveyn muhakkak kendi inanç değerine sahip çıkmalı, bu konuda kesin kararlı olmalı ve tutarsızlıktan kaçınmalıdır.
 
Evladımızın nasıl kaliteli bir eğitim yapmasını, sağlıklı ve dengeli bir bünyeye sahip olmasını istiyorsak; aynı zamanda helal-haram kaygısı duyan, çevresine faydalı, aldatmaktan ve yalandan kaçınan, dünya hayatının geçiciliğinin farkında, iyi bir kişi olarak yetiştirmeye de gayret etmeliyiz.
 

03

SEP'14

 

Sefamerve All Day tuniklerinin stoklarını güncelledi.. 39.90 TL'den başlayan tunikler hem çok kullanışlı hemde çok şık. Hanımların vazgeçilmezleri arasında bulunan tuniklere mutlaka gözatmalı bufırsatları kaçırmamalısınız. Üstelik yurtiçi siparişlerinizde 100 TL ve üzeri kargo bizden.

02

SEP'14
 
 
İman;öyle bir nurdur ki,onun nuru,insanın bütün azasına yayılmıştır.Fakat, insanın azasından biri kesilince,İman,parçalanamaz olduğu için ,oradan kalbe gider.
 
İslam;Allah’ı , keyfiyetsiz olarak bilmektir.
 
Bunun yeri göğüstür.
 

02

SEP'14
 
Efendimiz HZ. Ali’ye sorar;
-Ey Ali !Allah’ı seviyor musun?
-Evet Ya Rasulallah.

01

SEP'14
 
Adamın biri, Hz. Ömer’e(r.a) hanımını şikayete geliyordu. Hz.Ömer(r.a)’ın kapısına geldiği zaman,hanımı Ümmü Gülsüm’ün Hz.Ömer’e bağırıp çağırdığını duydu.Adam kendi kendine şöyle dedi:
 
-“Ben hanımımı şikayete geldim.Ama onun da başında aynı dert var..
 

01

SEP'14

 

Yüce Peygamberimiz (a.s.m.), bir hadislerinde şöyle buyurmuştur:
 
 
 
"Adâlet güzeldir, fakat idârecilerde olursa daha güzeldir. Cömertlik güzeldir, fakat zenginlerde olursa daha güzeldir. Dinde titiz olmak güzeldir, fakat âlimlerde olursa daha güzeldir. Sabır güzeldir, fakat fakirlerde olursa daha güzeldir. Tövbe güzeldir, fakat gençlerde olursa daha güzeldir. Hayâ güzeldir, fakat kadınlarda olursa daha güzeldir." (Deylemî, Müsnedü'l-Firdevs)
 

30

AUG'14

 

Kampanya koşullarını görmek için tıklayınız.

 

 

 
Trefwoorden:

30

AUG'14

 

Bir arkadaşı kendisinden bir binek devesi ister. O (asm);
 
"Olur, seni bir dişi deve yavrusuna bindirelim."der. Arkadaşı şaşırarak, itiraz eder...
 

29

AUG'14

Trefwoorden:

29

AUG'14

Bir adam Hazreti Ali’ye geldi ve; “Sana sormak istediğim dört sorum var” dedi.

29

AUG'14

 

İmanın altı şartı vardır. Bunlar; Allah’a, meleklerine, kitaplarına, Rasullerine, ahiret gününe, hayır ve şerrin Allah’tan olduğuna iman etmektir. Bu şartlar imanın temelleridir. Allah (c.c) Rasulleri ve kitapları, bu temelleri insanlara anlatmaları için göndermiştir. Kim bunlardan herhangi birini inkar ederse imandan çıkar ve kafirlerden olur.
 

28

AUG'14

Allah istediği için mi yoksa kendimiz benimsediğimiz için mi namuslu olmalıyız?
Her insan İslam fıtratı üzere dünyaya gelir. Daha sonra nefis ve şeytan insanın fıtratında kaymalara sebep olur.
 

28

AUG'14
 
 
Kâfirlere gelince onları uyarsan da uyarmasan da fark etmez; onlar iman etmezler. (Bakara-6)
İçlerinden bir adama: İnsanları uyar ve iman edenlere, Rableri katında onlar için yüksek bir doğruluk makamı olduğunu müjdele, diye vahyetmemiz, insanlar için şaşılacak bir şey mi oldu ki, o kâfirler: Bu elbette apaçık bir sihirbazdır, dediler? (Yunus-2)
 

 

27

AUG'14
 
 
Abdeste başlarken niyet edilir ve şu dua okunur:
 
Bismillâhil-azîm. Ve’l-hamdü lillâhi alâ dînîl-İslâm. Ve alâ tevfîkıl-îmân.
 

26

AUG'14
 
 
Sefamerve de aktif olarak satışa sunulan Sarmina markası, kap modelleriyle görücüye çıktı. Birbirinden iddialı ara boy kap modelerin satışa sunulduğu www.sefamerve.com sayfamızı mutlaka ziyaret etmeli, fırsatları gözden geçirmelisiniz. Üstelik indirimli ürünleri dilerseniz kapıda ödeme seçeneği ile dilersenizde kredi kartı ile sipariş verebilirsiniz. Yurtiçi siparişlerimizde de KARGO BEDAVA!!!

26

AUG'14

Sevgiliden ayrı düşmek, Mâlik’in tutuşturmuş olduğu bir ateştir. Cehennemdeki uzaklaştırma vecddir. Matlubu kaybetmek, kara sevda bulutundan, sevgiliden uzak düşmüş olan aşık üzerine gönderilen yıldırımlardır. 

25

AUG'14
 
Rasûlullah(s.a.v)Efendimiz buyurdu ki:
 
***”Ey amcam Abbas,dikkat buyur,sana ihsan edeyim,seni ihya edeyim!Sana on şey öğreteyim;onları yaptığında Allahu Teâla bütün günahlarını afv ve mağfiret eder.Bu on şey,senin dört rekat namaz kılmandır.Bu namazı her gün kılabilirsen kılarsın,olmazsa her cuma günü kılarsın.Bu da olmazsa ayda bir kere kılarsın,bu da olmazsa yılda bir kere kılarsın.Bu da olmazsa ömründe bir kere kılarsın.”

25

AUG'14

 

Muaz b. Cebel (r.a)’den rivayet edilmiştir; dedi ki:
 
“İki kişi Rasûlullah (s.a.v)’ın huzurunda küfürleştiler. (Öyle ki) birinin yüzünde (diğerine karşı) öfkesi gözüküyordu. Rasûlullah (s.a.v) buyurdular ki: Ben bir kelime biliyorum, eğer onu söyleyecek olsa, kendinde zuhur eden öfke giderdi. (O kelime) Eûzü billâhi mineş-şeytânirracîm’dir.
 
 

 

25

AUG'14

 

Gıybet kul hakkı ihlali olduğu için gıybeti yapılan kişi hesab günü gıybetçinin sevaplarından bir kısmını alarak hakkını almış olur. Dolayısıyla gıybet eden kişinin sevaplarında azalma olacak. Diğer kul hakları için de bu durum geçerlidir.
 

23

AUG'14

 

Fakir ve düşkünleri dışlamamak Müslümanlık haklarındandır. Fakir ve düşkünler, zengin ve ikbal sahibi kişilerden daha az insan ve daha az Müslüman değildirler. Hatta çoğu zaman, bunların Allah yanındaki itibarları ve ahiretteki sevapları diğerlerinden daha fazladır.
 
Şevkat, tevazu, samimiyet gibi insani değerler  de, genellikle harabelerdeki hazineler gibi bu insanlarda görülür. Onun için bu insanları diğer insanlarla aynı seviyede tutmak, hepsine eşit muamele etmek ve aynı ilgi ve yakınlığı göstermek lazımdır..
 
 

23

AUG'14

 

Yusuf b.Esbâd’a tevazunun en son sınırlarından soruldu.O şöyle cevap verdi:
 
-“Evden çıkıp da karşılaştığın herkesi kendinden daha hayırlı görmendir.”

22

AUG'14

Zarûret, mecbûriyyet olmadıkca aşağıdaki on şeye ri’âyet etmelidir:
 
 

22

AUG'14

 

Cuma Namazı tek başına kılınmaz. 
Öğle vaktinde cemaatle kılınır. 
 

21

AUG'14

İnsanlığa sevgi,saygı,hoşgörü ve mütevazilikle yaklaşan kişi,hem Yüce Allah’ın ,hemde insanların yanında değer bulur..
 
İnsanlara iyi niyet ile yaklaşan ,özü sözü bir olan,doğruluktan ayrılmayan,ihlas,samimiyet ve kul olmanın şuurunda olan herkese,Allah sayısız nimetler bahşeder..
 

21

AUG'14

 

Sefamerve Tesettür Tunik modellerinde güncellemeye gitti. Birbirinden şık tesettür modelleri buradan takip edebilir, dilerseniz sitemiz üzerinden detaylı inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

20

AUG'14
 
 
Ebu Seyyid Kuşeyri (Rahmetullâhi aleyh) demiştir ki:
 
“Büyük ahlak Allah’ın ahlakıdır. Kimde şu beş sıfat bulunursa o kişi, kendini Allah’ın ahlakıyla süslemiştir:
 

20

AUG'14
 
Ebû Saîd İbnu-l Muallâ anlatıyor:
 
-“Ben Mescid-i Nebevi’de namaz kılıyordum.Rasûlullah(s.a.v)beni çağırdı.Fakat(namazda olduğum için)icabet edemedim.Sonra yanına gelerek:
 
-“Ey Allah’ın Rasûlü namaz kılıyordum(bu sebeple cevap veremedim diye özür beyan ettim.) Bana:
 

19

AUG'14
 
Hadis-i kutside Cenâb-ı Hak buyurur ki:
 
“Mümin kulum bana bazı meleklerimden daha sevimlidir.”

19

AUG'14

 

  Shawl is free for every order !

 

  

Trefwoorden:

18

AUG'14
 
Salât-ı havf; Düşman,sel,yangın,büyük bir canavar gibi ciddi bir tehlike karşısında bulunan bir Müslüman cemaatin,farz namazlarını,başlarındaki idarecilerin imamlığı altında kılmalarıdır.Bu namaz korkulu anlarda kılınan müstakil bir namaz çeşidi olmayıp,farz olan beş vakit namazdan biridir.
 

18

AUG'14

 

Peygamberimiz(s.a.v)Oğlu İbrahim(r.a) Ölünce Ne Yaptı?

 

Hicret sonrası Medine’de Peygamberimizin(s.a.v)hayatta olan erkek çocuğu yoktu.Hz. Hatice(r.anha)validemizden sonra evlendiği diğer hanımlarından da çocuğu olmamıştı.Müşrikler bunu dedikodu mevzuu yapıyor ve “soyu kesildi”diyorlardı.
 

16

AUG'14

 

Sefamerve günden güne büyüyen ismiyle her güne yeni modelleriyle hayatınıza renk katmaya devam ediyor.Biz de sefamerve ekibi olarak sizler için birbirinden şık pardesü modellerini sizler için derledik. Çok daha fazlasına ulaşmanız aynı zamanda online sipariş vererek kapıda ödeme seçeneklerinden yararlanmanız için işte birkaç öneri..

16

AUG'14
 
 
İman, inanılması gereken şeyleri kalp ile tasdik etmektir. Dil ile ikrar, yani inandığını dil ile ifade etmek kalpteki imanın göstergesidir. Kalben inanan ve inandığını dili ile söyleyen kimse mümindir, Müslümandır. İnanç esaslarını inkar etmedikçe o kimseye kafir denmez. 
 

16

AUG'14
 
Yüce dinimiz İslam, kainatta her şeyin bir denge ile yaratıldığını bildirir. Kainattaki tüm varlıklarda görülen denge, Allah’ın varlığının birer işareti ve belgesidir. Kainattaki ekolojik dengeyi sağlayan en önemli unsurlarından birisi de hayvanlardır. Kur'an-Kerim ekolojik sistemin önemli üyeleri olan hayvanları, “ümmet” olarak isimlendirmektedir. En’am suresinin 38. Ayetinde;
 

15

AUG'14
 
 
 
Namaz esnasında fazla bilinmeyen ve dolayısıyla uygulanamayan bir husus var. Şöyle ki:
 

15

AUG'14
 
 
Bismillahirrahmanirrahim
 
Ebu Musa (ra) anlatıyor: Resulullah (sav) buyurdular ki:
 
“Bir kul, salih amel işlerken araya bir hastalık veya sefer girerek ameline mani olsa, Allah ona sıhhati yerinde ve mukim iken yapmakta olduğu salih amelin sevabını aynen yazar.”
 
(Buhari, Cihâd 134)
hastaya okunacak dua
Rasûlullah(s.a.v)Efendimiz bir hastaya uğradığı zaman veya kendisine bir hasta getirildiği zaman şu duayı okurdu:
 

15

AUG'14
 
Kur’an okumayı biliyor musunuz?
Bilmiyor musunuz?
Öğrenmeye ne dersiniz?Çok mu zor diyorsunuz?
 

14

AUG'14
 
 
Tevbe;dinde kötü ve çirkin olan şeylerden ve çirkin hallerden yine dinde beğenilmiş olan şeye ve güzel hallere dönmek;günah ve isyanı terk etmenin insanı Allahu Teala’ya ve cennetine yaklaştıran güzel ve makbul işlerden olduğunu bilmektir.
 

14

AUG'14
 
 
Ahiret ne demektir?
Kabir ve kabir hayatı nedir?
Kıyamet ne zaman kopacaktır?
 

13

AUG'14
 
 
Yaz sezonunda sefamervenin birbirinden şık haşemaları ile serinleyen tesettürlü hanımların tercihlerini sizler için aynı başlık altında topladık. Artan sıcaklarla birlikte bu fırsatı değerlendirmek isteyen hanımlar Sefamerve.com adresine mutlaka uğramalı.
 

13

AUG'14

 

Emredilen ilk şey,kıraatte ihlas ve onunla Allahu Teâla’yı kasdetmek,bundan başka bir gaye gözetmemek,Kur’an’a karşı edep göstermek,Allah(c.c) ile konuştuğunu ve O’nun kitabını okumakta olduğunu zihninde canlandırmak ve Allah’ı gören bir insan hali içinde okumaktır.

Trefwoorden:

12

AUG'14

 

Allah'ın merhameti nasıldır? 
Bazen günah işlerken, "Allah affeder, nasıl olsa merhameti sonsuzdur." diyoruz. Bu şekilde günah işlesek ve tövbe etsek, Allah'ın merhameti bize ulaşır mı, tövbemiz kabul olur mu?

12

AUG'14
 
 
Kur'an'ı hangimiz anlayarak okuyoruz?
Günümüzde Kur'an amel edilmekten çok; bebek isimleri, harfine sevap kaynağı, büyü, fal, camiler için melodi, bebekler için ninni olarak amacından saptırıldı.
En çok okunulan suremiz Yasin'i en çabuk kim okursa o hoca okumalı, daha çok okuyalım, şu sayıya ulaşalım..denildiğini duyuyoruz. 
 
Anlayalım, anladığımızdan amel edelim diyen kaç kişi? 
 

11

AUG'14

 
Eşlerin anlaşamamasının üç sebebi vardır: 
 
Mânevî sorunlar, maddî sorunlar ve çevrenin etkisi.
 

11

AUG'14
 
Peygamberimiz(asm), bir gün ashabıyla birlikteyken, “Bu anne sevgiyle öpüp kokladığı şu yavrusunu ateşe atar mı hiç?" diye soruyor. Ardından da "hiç şüphe yok ki Allahu Teâlâ kullarına karşı annenin yavrusuna olan şefkatinden çok daha şefkatli ve merhametlidir” diye ekliyor.
 

11

AUG'14

O…

 
“Kurratu ayn” yani gözbebeğiniz…
 
Saflığın, berraklığın ve temizliğin diğer adı…
 
O, fıtrat üzere yaratılan paha biçilemez bir cevher
 
Cennet bahçesinin nazik ve nazenin ”inci tanesi”…
 

09

AUG'14
 
 
"İsmin eşyayı manasına göre dönüştürdüğü" ilkesi, tesettürün sakladığı kadını, o örtünün cevhere dönüştürmesinde anlamını buluyor. Ve o cevherin değerini koruması, kendini örtmesi ve saklamasıyla ilişkili olarak artıyor.
 
Eşya ile kurulan ünsiyet, o eşyayı kullanılan yere göre değerli ya da değersiz kılıyor. Ona verdiğimiz isim, onun sıfatlarını doğuruyor. Kazandığı her sıfat, onun yerini belirliyor.
 

09

AUG'14
 
Hadis ve siyer kitaplarında, özellikle çocuklara dair, bütün ezberlerimizi bozan tablolar da çıkar karşımıza… ‘Âlemlere rahmet’ olarak gönderilmiş Resûl-i Ekrem aleyhissalâtu vesselam, en çok da ‘çocuklara rahmet’ olarak gönderilmiş gibidir. Onun dünyasında çocuğun, çocukların apayrı bir yeri vardır.
 

09

AUG'14
 
 
Bu konu hakkında o kadar çok zırvalık var ki, evvela bu saçmalıkları açığa kavuşturmak, art niyetli insanlara fırsat vermemek gerek.
 

08

AUG'14
 
 
 
 
Rabbimizi bize tarif eden tarif edicilerin başında gelen şu kitab-ı kebiri kâinat bin birlikler içinde bir gül goncası gibidir. Bir diğer muarrif, tarfi edici Kuran-ı azimüşşanda da bu manayı görmek mümkündür. 
 
Trefwoorden:

08

AUG'14

 

Yaz sezonu hızla ilerlerken düğün davetiyeleri de gelmeye devam ediyor. Gelinler kadar gelinin arkadaş çevresini de tatlı bir telaş sardı. Düğün için ne giysem? Aradığınız sorunu cevabını bulmanız için sizlere birbirinden güzel  uzun abiye modelleri seçtik.
 

08

AUG'14
 
 
Eğe Üniversitesinde yapılan bir araştırmada liflerinde baklava dilimi şeklinde anizotrop basit prizmatik bitki kristallerinin olduğu anlaşılmıştır. Bunun ise mekanik temizliğe tesiri büyüktür.
 

08

AUG'14
 
 
Evvela şunu ifade edelim ki, Allah hafıza gücü, ezberleme istidat ve kabiliyeti vermemişse hiçbir şey yapamayız
 
Eğer böyle bir durum mevzu bahisse O'nun verdiğine kanaat etmeli ve Allah'a hamd ve sena etmelidir.
 

07

AUG'14
 
 
 
 
Ramazan’dan sonra gelen ay Şevval ayıdır.Bu ayda tutulan altı günlük oruca “altı gün orucu” adı verilir.
 
Müstehap olan bu “altı gün orucu”nu tutmak isteyenler, bunu peşpeşe tutabilecekleri gibi belli aralıklarla da tutabilirler. Bunların birini diğerine üstün kılacak dini bir delil yoktur. 

 

07

AUG'14
 
 
Şüphesizki derdi veren Rahman dermanını da derdin içerisinde gizlemiştir. Bize düşen tevekkül ile önlemlerimizi aldıktan sonra geri kalanını Allaha bırakmaktır.Muhakkak sonunda salavat ve Eyüp as duası okunmak kaydıyla. terkibe uygun okunur.
 
 
Bu terkipler 21 gün devam edilecek sonra 3 gün ara verilecek sonra 20 gün daha devam edilip toplamda 41 gün tamamlanmış olacak.
 

06

AUG'14
 

 

 

 

Sefamervedeki yeniliklere inanamayacaksınız. Gün geçtikçe büyüyen tesettür firmalarının online satıştaki öncülerinden biri olan Sefamerve bir yeniliğe daha imza atarak yine farkını ortaya koydu.

 
 

 

06

AUG'14
 
 
Özel Konya Farabi Hastanesi diyet ve beslenme uzmanı Hilal Acar, midedeki yanma, ekşime, ağrı ve bulantıların zaman zaman birçok kişinin en büyük problemi haline gelebildiğini belirtti.

 
 
 

06

AUG'14

Kur’ân’ın bozulmadığını anlamanın en güzel yolu onu okuyarak manalarından ve mucizelerinden haberdar olmaktır. Bu yönden söylenebilecek o kadar çok mucizeli özellikleri vardır ki, saymakla bitmez.

05

AUG'14

 

 

Zengin tesettür koleksiyonuyla sefamervenin rakiplerine fark atması sürpriz olmuyor. Sefamerve giyim yeni sezon modelleri içinde en fazla alakayı, tesettür kot modelleri ve kombinlerinde görüyor. 

05

AUG'14

 

İstiğna; ihtiyaç sahibi olmamak veya ihtiyacını kimseye arz etmemek ve kendi imkânlarıyla yetinip kimseye el açmamaktır. Birincisi Allah’a aittir ki Samed olduğu için kimseye muhtaç değildir. İkincisi ise mahlûkata aittir ki, Allah’tan başka kimseye iltica ve iltifat etmez. Bu anlamdaki kişiler maddeten belki dünyanın en fakirleri olabilir, ama maneviyat âleminin sultanlarıdır. Gönül tokluğuyla hayatlarını geçirirler, yüzsuyu dökmezler.

 

05

AUG'14
 
Kur'an'da, "İnsan aldığı gıdalara bir baksın! Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık. Sonra (bitkiler bitsin diye) toprağı nasıl yardık. Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler, üzüm bağları, yoncalar, zey­tinler, hurmalar, iri ve sık ağaçlı bahçeler, meyveler ve çayır­lar bitirdik"( Abese Suresi, 24-32; ayrıca bk. En'am Suresi, 99, 141; Nahl Suresi, 11; Nur Suresi, 35. ) buyrulmuştur.
 

04

AUG'14

 

Tesettür giyiminde şıklığın önemli parçalarından olan tuniklerin kıyafetlerle uyumlu olması ve yeni sezonun modasına uyması bayanların her zaman şık gözükmesine büyük katkı sağlar.


 

 

04

AUG'14

 

Uzmanlar uyarıyor: Patates cipsi kalp rahatsızlıkları, obezite ve kanser riskini artırıyor. Çocukların geleceğini karartıyor 
 
Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’na göre bir yetişkinin günde en fazla 6 gram tuz alması, 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Yani günde 2 paket cips yiyen bir çocuk bu oranları fazlasıyla aşıyor! 

04

AUG'14
 
 
Anne ayı iyi bir avcıdır. Bu bilgisini yavrusuna da aktarmak ister.
 
Balık avlarken bir iki yaşındaki yavru da annesinin yanındadır. Birlikte suya girerler…
 

04

AUG'14
 
 
Dünyaya ve onun geçici zevklerine dalanlar, ölümü akıllarına hiç getirmezler. Bir gün hatırladıklarında da, dünyada yapamadıkları şeyler için vahlanır, ardından da onu kötülemeye başlarlar. Bu haldeki bir kimsenin ölümü anması, onu Allah’a yaklaştırmaktan ziyade daha çok uzaklaştırır.
 

 

02

AUG'14

 

Her kesimden kadına hitap eden tasarımlarıyla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Sefamerve.com, Sefamerve Çocuk ile pazardaki yerini kotuyor.

02

AUG'14

 

Türkiye’deki tüketicilerin büyük kısmı internet üzerinden yapılan alışverişe temkinli yaklaşıyor. Gönderim süresi, iade hakkı ve güvenlik gibi unsurlar tüketiciler için soru işareti taşıyan unsurların başında geliyor. Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, tüketicileri online alışverişte merak edilen noktalara dair bilinçlendirmek amacıyla doğru bilinen 10 yanlış noktayı açıkladı.
 

02

AUG'14

 

Mukarreplerden keşif ve keramet sahibi bir zat, Arafat’ta iblisi insan suretinde gördü. Baktı ki zayıf, benzi soluk, gözü yaşlı, kamburu çıkmış perişan bir vaziyette. Bunun üzerine bu zat iblise şöyle sordu:
 
“Niçin gözün yaşlıdır. Kim ağlattı seni?”

01

AUG'14

 

Tüketicilerin online alışverişten uzak durmasının en önemli sebeplerinden biri internetten alışverişi güvenli bulmamaları. Kredi kartı bilgilerini depolanacağı ve üçüncü partiler tarafından çalınacağından, kartlarından fazla para tahsil edileceğinden korkan ve endişe duyan tüketiciler bu sebeplerden e-ticaret sitelerine kuşkuyla yaklaşıyorlar ve internet üzerinden alışveriş yapmaktan uzak duruyorlar.
 
Trefwoorden:

31

JUL'14

 

Kur'an-ı Kerim'de İsrailoğulları ile ilgili 41 ayet geçiyor. Peki Kur'an Gazze'yi kana bulayan İsrail'den nasıl bahsediyor?
Ey İsrailoğulları, size verdiğim nimetimi hatırlayın, bana verdiğiniz sözü tutun ki, ben de size verdiğim sözü tutayım ve sadece benden korkun! - Bakara / 40
 

27

JUL'14

Halk ağızındaki adıyla Şeker Bayramı olarak bilinir lakin Ramazan bayramının islamiyette şeker bayramı karşılığı hiçbir zaman olmamıştır. Bu hususta dikkatli olmalı, böyle dini birgüne farklı anlamlar yüklememeliyiz.

27

JUL'14

 

Ramazan farkındalıktır. Rabbimiz 2014 yazında geride bırakmış olduğumuz Ramazan-ı Şerif'i hakkıyla karşılamış olmayı ve yine onu hakkıyla uğurlamayı nasip etsin.

26

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

25

JUL'14

 

Arife günü aslen hicrî kâmerî Zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün Kurban Bayramı'ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. Ancak zamanla Ramazan Bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra herhangi bir şeyden önceki gün anlamında da kullanılır

25

JUL'14

 

 

Kur’an-ı Kerimde Hz. Allah ‘ın mukaddes ayetlerinin sonundaki o sorular..! Birden insanı kendine getirir gibi .. Bizzat; Bak! der gibi yerler….;

 

25

JUL'14

 

 

Pek fazla merhametli olan Peygamberimiz(s.a.v),ümmeti hakkında son derece şevkatli,merhametli idi.Ümmeti hakkında daima kolaylık yönünü tercih buyururdu.Namazda iken bir çocuğun ağladığını işitse,
 
ona merhameten namazını hafifçe kılar(kısa tutar),çocuğun sesini durdurmak isterdi.Hele Hakk’tan kaçınanların hallerine pek acır,hidayete ermeleri için dua ederdi.
 

25

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

24

JUL'14

 

 

Şüphesiz af kapılarının sonuna kadar açık olduğu ramazan ayında, elimizden geldiği, dilimizin döndğü kadar affedilmeyi diliyoruz

Trefwoorden:

24

JUL'14

 

Yepyeni ve özgün tasarımlarıyla dikkat çeken Sefamerve ilk tercih olmayı başarıyor. İnternet sitesinden de zevkinize göre alışveriş yapabilir indirimleri kaçırmadan uygun fiyata bu şık Sefamerve eşarplarına siz de sahip olabilirsiniz. Eğer eşarp seçimi için Sefamerveyi tercih ettiyseniz karşınıza istemediğiniz kadar eşarp modeli çıkacaktır.
 

24

JUL'14
 
 
Ebû Hüreyre (Radıyallâhu anh)’tan rivayet edildiğine göre Rasûlallah (s.a.v) şöyle buyurdu:
 
“Ümmetimi zora sokmaktan endişe etmeseydim, onlara her namaz vaktinde misvakla dişlerini temizlemelerini emrederdim.” (Buhârî, Cum’a 8, Savm 27; Müslim, Tahâret 42)
 

24

JUL'14

 

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

23

JUL'14
 
 
 
 
Bayramda baklavayı kendisi hazırlamak isteyenler için kıtır kıtır ev baklavası yapımı ve püf noktaları Sefamerve.com adresinde siz takipçileri için paylaşılıyor. Afiyet olsun!
 

23

JUL'14

 

Ashâb-ı Kirâm, Allâhü Teâlâ’nın Kadir Gecesi hakkında “Bin aydan hayırlıdır.” meâlindeki âyet-i kerîmesine sevindikleri kadar hiçbir şeye sevinmediler.

23

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

23

JUL'14

 

Koşulları görmek için tıklayınız..

 

 

 
Trefwoorden: Kargo_1_TL,

22

JUL'14
 
 
 
Sefamerve‘de tesettürlü bayanlara sunduğu bir çok ürün alternatifi ve hesaplı fiyatlarıyla alışverişi zahmetten keyfe çeviren bir online alışveriş sitesi oldu. Birbirinden şık pek çok tesettür kıyafetleri arasında Gülay kombinler tesettürlü hanımların ilgisini çekecek modellerden sadece birkaçı.
 

22

JUL'14
 
 
Bu hutbe, M.S. 632 yılında Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimiz tarafından yüz bini aşkın müslümana irad edilmiştir. Hz. Muhammed (S.A.V.) Allah'a hamd ve senâdan sonra şöyle buyurmuştur.
 

22

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

21

JUL'14

21

JUL'14

 

 

Yemek sağ elle yenmelidir.Rasûlullah(s.a.v) Efendimiz,yemekte bu edebe uyulmasını sıkça tenbih ederdi.(Şeytanın sol eliyle yiyip içtiği de hadislerde bildirilmektedir.)
 

21

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

20

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

19

JUL'14

 

Türkiye’nin en büyük tesettür alışveriş sitelerinden biri olan Sefamerve.com‘da yeni sezonda satışa sunduğu ferace modellerinde farklılıklar ve çok özel fiyat avantajı yakalamış durumda. Birbirinden farklı modele ve renge sahip feraceler siyah dışında farklı renklerde yazlık ve kışlık olarak üretilmiştir. Mevsime göre seçip alabilirsiniz.

19

JUL'14

 

 

Sefamerve kullanıcılarına özel her gün iftar menüsü paylaşımına devam ederken zaman zaman tatlı paylaşımı da yapmaktayız. Bugün sizlerle muhalebili kadayıfın yapılışını paylaşacağız.İftardavetllerinizde bu tatlıyla sofralarınızı süslenedirebilirsiniz. Afiyet olsun

19

JUL'14
 
 
 
 
Pek fazla merhametli olan Peygamberimiz (s.a.v), ümmeti hakkında son derece şevkatli, merhametli idi. Ümmeti hakkında daima kolaylık yönünü tercih buyururdu. Namazda iken bir çocuğun ağladığını işitse ona merhameten namazını hafifçe kılar (kısaltır), çocuğun sesini durdurmak isterdi. Hele haktan kaçınanların hallerine pek acır, hidayete ermeleri için dua ederdi.
 

19

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

18

JUL'14
 

 

 

Saat, kemer, yüzük ve gözlükler hanımların vazgeçilmez aksesuarları arasında. Sefamerve yalnız tesettür giyimle kalmıyor aynı zamanda sizleri bu aksesuarlarla da buluşturuyor.

 

18

JUL'14

 

Dr. Ender Saraç da sıhhatli hayat ve zayıflamak isteyenler için sarımsak çayını öneriyor. Saraç, “Zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenler sabah-akşam sarımsak çayı içmeli” diyor.
 

18

JUL'14
 
 
Bir kimse tuvalete gireceği zaman üzerinde Allahu Teâla’nın ismi yazılı yüzük ve buna benzer şeyleri bulundurmamalıdır. Tuvalete sol ayakla girilmeli, sağ ayakla çıkılmalıdır. Girmeden önce de şu dua okunmalıdır:
 
*“Allâhümme innî eûzü bike minel hubusi vel habâis.”

 

18

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

17

JUL'14
Trefwoorden:

17

JUL'14
 
 
Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, Almanya Futbol Federasyonu'nun Dünya Kupası şampiyonluğu için verdiği primi Gazze'ye bağışladı.
 

17

JUL'14
 
 
Sefamerve giyim markası, kalitesi ve orijinal giyim modelleriyle kendisini kapsamlı kitlelere ispat etmiş köklü tek giyim markası olarak yepyeni sezona iddialı giriş yaptı. Kapalı hanımlar amaçlı, farklı bir yer  meydana getiren Sefamerve, kalitesi ve çeşitli giyim modelleriyle bu imajını savunmaya devam ediyor . Tesettür giysi ve kombin modellerinde ilk önce akla gelen markalardan biri olarak her sezonda ilgiyle karşılanıyor. Bugün sizlerle tesettür giysi modellerinin yanında kolaylıkla kombinleyebileceğiniz aksesuarlara gözatmayı hedefliyoruz.

17

JUL'14
 
Efendimizin (s.a.v.) üzerine Salâvat getirmenin fazileti
 
Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor: 
 
"Üzerime Salâvat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah'ın affetti i kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar."
 

17

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

16

JUL'14
Trefwoorden:

16

JUL'14

 

 

Sefamerve bayramda da yine dopdolu yine capcanlı. İndirim fırsatlarını mutlaka değerlendirin. Bayram alışverişinize şimdiden start verin.


 

 

16

JUL'14
 
 
 
 
 
Allâhümme innî üşhidüke ve üşhidü melâiketike ve hamelete arşike ve üşhidü men fis-semâvâti vel-erdı enneke entallâhü lâ ilâhe illâ ente vahdeke lâ şerîke leke ve eşhedü enne Muhammeden abdüke ve rasûlüke.
 
Anlamı: Allah’ım seni, meleklerini, Arş’ını taşımakla görevli meleklerini, gökyüzünde ve yerde olanları şahit tutarım ki, sen Allah’sın. Senden başka ilah yoktur. Ortağın da yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed (s.a.v) senin kulun ve resûlündür. 
Kim bunu bir defa söylerse günahlarının üçte biri, iki defa söylerse üçte ikisi affolur. Üç defa söylerse kendini cehennemden kurtarır.
 
Kaynak: Mecmau’z-Zevâid c.17, s.56-57; h.16828; ayrıca bkz. Müstedrek, Taberânî, Mu’cem-i Kebîr.

16

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

15

JUL'14
 

 

Başörtüsü yasağında gün geçmiyor ki yeni bir gelişme olmasın.

 

15

JUL'14

 

 
Tesettür giyimin vazgeçilmez parçası olan elbise modellerini Sefamerve, giyim zevkinize göre  tasarlayıp sizlere sunuyor. Yalnız elbiseyle de kalmıyor tunik, ayakkabı ve eşarp modelleriyle de göz dolduruyor.

15

JUL'14
Trefwoorden:

15

JUL'14

 

 

Diğerleri de ona uymak zorunda kalacaklarsa,yemeği çabuk bırakmamak,daha fazla yemek istemiyorsa bile yermiş gibi oyalanmak  edeptendir.Başkalarının doymasını sağlamak için biraz fazla yemekte de beis yoktur.Özellikle yemek sahibi bu edebi gözetmelidir.

15

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 
 
 

14

JUL'14
Trefwoorden:

14

JUL'14
 
 
 
 
Tesettür giyimin online adresi Sefamerve.com, Ramazan ayı boyunca sürpriz kampanyalarla çok özel hediyeler sunuyor.
 

14

JUL'14
 
 
 
Köle ve cariye hür bir insanın malı olan, kendilerine ait hakları yok denecek kadar kısıtlı bulunan kadın (cariye) ve erkek (abd) insanlardır..


 
 

14

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

14

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 
 

12

JUL'14

 

 

İlmihal kitaplarında gusül abdesti bölümlerini açtığınızda genellikle abdestin farzları,sünnetleri,mekruhları gibi bilgilerle karşılaşıyorsunuz.Gusül abdestini hiç bilmeyen ve bu kitaplara bakarak öğrenip tatbik etmek isteyenler için bu bilgilerin sıralanışı açıklayıcı ve pratik olmuyor.

12

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

11

JUL'14

 

Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
 
"Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı."
 
Müslim, Cum`a 17, 18. Ayrıca bk. Tirmizî, Cum`a 1, 2; Nesâî, Cum`a 4, 45
 

11

JUL'14

 

İşte bebekleriniz için püre ve muhallebi tarifleri

Trefwoorden: bebek,püre,beslenme,

11

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

10

JUL'14

 

Kampanya Koşulları için tıklayınız.

 
Trefwoorden:

10

JUL'14

 

Bebek beslenmesinde her annenin bilmesi ve hassasiyetle uygulaması gerekenler..

10

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

09

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

08

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

07

JUL'14
Trefwoorden:

07

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

06

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

05

JUL'14

Altıntop sosyal medyadaki hesabından paylaştığı fotoğrafa  ''Güzel eşimle Medine'ye yolculuk. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. İsteyenlere nasip etsin inşallah'' yazdı.

Trefwoorden:

05

JUL'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

04

JUL'14
 

 Ramazan Bayramında Sefamerve'nin birbirinden 

şık tasarımlarıyla stilinizi yansıtın..

 

04

JUL'14

 

Kampanya koşullarını görmek için tıklayınız.

 

 

 
Trefwoorden:

04

JUL'14

 

Ramazanın yedinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

03

JUL'14

 

Ramazanın altıncı gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

02

JUL'14

 

SA'Y Dergi bu ayki dopdolu içeriğiyle çıktı.!

02

JUL'14

Ramazanın beşinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

01

JUL'14
 

 

Ramazanın dördüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

 

30

JUN'14
 

 
Ramazanın üçüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.
 

 

29

JUN'14

Ramazanın ikinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

28

JUN'14

 

Ramazanın ilk gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız başladı mı? İşte sefamerve'den sizler için derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

28

JUN'14
 
 
 
 
Ramazan Ayı içerisinde yaşanan öyle zamanlar var ki, insanın hayatına hayat katabiliyor. Bu vakitlerde yaşadığı ve başına gelen zahiren olumsuz olarak görülen hadiseler aslında içerisinde nice güzelliklere vesile neticeler barındırıyor. İşte bu mübarek ay boyunca içinizde kendinizden de bir parça bulabileceğiniz, o vakitlerden günümüze kalan anıları kısa notlar şeklinde sizlerle bu köşede paylaşacağım. Herkese şimdiden hayırlı Ramazanlar..

 

Trefwoorden:

27

JUN'14

 

 

 

 

“Oruç nefsinin çektiği yiyecek ve içeceklerden kimi alıkoyarsa, Cenab-ı Hak ona cennet meyvelerinden yedirip cennet ırmaklarından içirir.
 
—  | Hadis-i Şerif, Kenzül Ummal 3/328
 
Trefwoorden:

27

JUN'14
 

 

 

Gökyüzünde Allah'ın görevlendirdiği öyle melekler vardır ki onlar daima Rab'lerini zikreder, daima dua ederler. Peki siz, hiç meleklere dua ettiniz mi?

 

 

 

27

JUN'14

 

”Bu dünyada neyi çok istersen, o senin imtihanındır. ” diyor  Mevlana.. 
İmtihan..
Kanayan,sarılan,tekrar kanayan bir yara.. Bir acıyla bir kez mi sınanır insan.. Hayatı, dünyayı, görevlerini ve Mevlayı unuturcasına birine aşık olmak imtihanın en ağırına maruz kalmak için en ideal sebeplerden biri.Bağlanmak hep ayrılık getiriyor genelde.

26

JUN'14
 

 

Dua ilaç, dua merhem tüm can yaralarına.. Yaklaşan Ramazan ayını fırsat bilerek Rahmanın huzuruna koşanlara detaylı ve bir o kadar huzur verici duayı sizler için derledik.
 

 

 

 

 

26

JUN'14
“Ettiğim dua kabul olmuyor.”  Bu cümleyi hayatımızda en az bir kez duyarız. Etrafımızda sürekli dualarının kabul olmadığından yakınan ve hatta bunu isyan etme boyutuna getiren insanlar var. Oysa âyet-i kerimede “Bana dua edin, size cevap vereyim” buyuruluyor.  Peki dualarımız neden kabul olmuyor? 
 

 

24

JUN'14

 

 

 

 
 
 
Eğilerek yükselmenin adıdır Namaz..
 
Namaz en hayati kulluk borcumuz. Efendimizin ifadesiyle ahirette ilk hesaba çekileceğimiz amel. Aynı zamanda namaz hem bu hem de öte dünyada bizim için bir huzur kaynağı. Peki bu huzur kaynağımıza yeteri kadar ehemmiyet veriyor muyuz?
 

 

24

JUN'14

 

Ramazan ayının son on gününde, gece gündüz bir camide kapanıp ibadet etmeye, itikâf denir. Ramazan-ı şerifte itikâf, müekked sünnettir. Ancak itikâf, sünnet-i kifâye olduğu için bir mahallede birkaç kişi itikâfa girerse, diğerlerinin bu sünneti yapması gerekmez. İmkânı olanlar itikâfa girmeli. İtikâf eden, camide yiyip içer, yatar. Abdest için dışarı çıkabilir.

 

24

JUN'14
 

 

 

 

“Oruç nefsinin çektiği yiyecek ve içeceklerden kimi alıkoyarsa, Cenab-ı Hak ona cennet meyvelerinden yedirip cennet ırmaklarından içirir.
 
—  | Hadis-i Şerif, Kenzül Ummal 3/328
 

 

23

JUN'14

 

Bu yıl güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte modellerimizde cıvıl cıvıl renkler hakim  olmaya başladı. Sizler için en çok satan kap modellerimizi tek başlık altında topladık.

23

JUN'14

                                                                           

 

 

 

Şaşalı bir cümle gibi görünse de aslında sadece iki kelimenin bir araya getirildiği basit bir teorem değil bu.. Ciddi manada üzerinde düşünülmesi gereken, sorular sorarak cevabı bulmaya yönlendiren bir olgu.. Neden zenginliktir kadın? Oysa asırlardır Hz.Adem’e elmayı yedirdiği düşünülen canlıydı kadın.. yüzyıllar boyunca yaşama hakkı tanınmayan, islamdan önce diri diri toprağa gömülen canlıydı kadın..

23

JUN'14

 

 

Gıybetin alelade bir şeymiş gibi her sohbetimize yapıştığı,
 
Allah yolunda harcamaktan ziyade dünya yolunda israfta birbirimizle yarıştığımız bir coğrafyada,
 
Bir dönemler enginliği ile görenlere Allah’ım bu ne kardeşlik dedirten, şimdilerde ise düştüğü uçurumlardan çıkmak için yeni uçurumlardan atlayan müslüman gönüllerde -yani gönüllerimizde-,
 
Günün birinde, şu ayeti duyabilecek miyiz ? ve kendimize gelebilecek miyiz ?
 
Bismillahirrahmanirrahim.
 
“Fe eyne tezhebûn”
— Nereye bu gidiş ?